Мовляв, справу за відсутністю складу злочину закрив Верховний суд. Крім того, і Кримінальний кодекс, який діяв на момент нібито вчинення Тимошенко злочинів у рамках ЄЕСУ, встановлював 10-річний термін давності.

"Термін відповідальності до кримінальної відповідальності, навіть якби щось і було б, вже давно сплинули. Відповідно до кримінально-процесуального кодексу 60-го року, який діяв в той період термін спливає за 10 років і він закінчився в 2007 році, оскільки Тимошенко працювала в корпорації ЕЄСУ до початку 97-го року", - каже захисник Ю.Тимошенко Сергій Власенко.

"Якщо є рішення суду, то не скасувавши цього законного рішення, не скасувавши рішення суду, прокуратура не мала права вчиняти будь-які дії", - переконаний голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

Втім, в ГПУ зазначають, що Верховний суд крапку у цій справі не ставив. Мовляв, в своїх ухвалах суд не надавав оцінку підставам закриття Генпрокуратурою кримінальних справ, не аналізував мотиви цих рішень. Тобто суд не ухвалював рішення по суті кримінальних справ - йдеться в повідомленні відомства.

Раніше Генпрокуратура також стверджувала, що термін давності справи щодо ЄЕСУ не збіг, адже 2009-го року злочин був скоєний повторно. Однак правники заперечують: винною у підписанні газових контрактів у 2009-му Тимошенко називати не можна, доки триває апеляція. До речі, розгляд апеляційної скарги може виявитися непередбачуваним.

"Коли іде мова про суддів апеляційного суду, то в апеляційному суді недосвідчена людина працювати не може, як правило, це люди, які призначені на свої посади довічно, чи вдасться їм знайти трьох Кірєєвих, я думаю. Спрогнозувати поведінку тих судів досить проблематично", - каже голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

Нагадаємо, захист Юлії Тимошенко подав апеляцію. Адвокати заявляли, що у скарзі йдеться про неадекватність вироку Тимошенко.