Про це в ефірі 24 каналу розповіла юристка Тетяна Козаченко. Вона зазначила, що місцева влада може встановлювати правила лише в межах відповідних локальних актів, які дозволені їм.
Актуально За карантин вихідного дня українці отримають компенсацію від уряду, – Немчінов
Закон щодо штрафу у випадку, якщо людина перебуває без маски у громадському місці прийняли, проте відповідних змін у статті на сайті Верховної Ради нема, сказала Козаченко.
Навіть зараз юристи не зможуть пояснити, наскільки логічно дотримуватися відповідних штрафів – ризики залишаються,
– розповіла експертка.
Оскарження штрафів
За її словами, якщо особи оскаржують адмінпротоколи і вони звертаються до суду, то практика відповідних установ є неоднозначною. Тетяна Козаченко повідомила, що судді часто виносять неоднозначні рішення з однакових приводів.
Водночас юристка допустила, що заклади, які відмовлятимуться від карантинних заходів – будуть отримувати штрафи, а потім оскаржувати їх у суді. Однак багато хто буде дотримуватися відповідних заходів, додала вона.
"Громадяни, які хвилюються щодо ризиків коронавірусу, можуть викликати поліцію, щоб складати адміністративні протоколи. Наразі це розділить суспільство", – вважає експертка.
Чи можуть підприємці виграти у суді
За словами Козаченко, у підприємців є шанси виграти у суді та не сплачувати штраф, проте все залежать не лише від правової позиції. Значення має те, до якого судді потрапить справа, зокрема як він ставиться до відповідних подій.