"Тільки переведення роботи органів влади і всієї документації на регіональну російську мову вийматиме з державної казни щороку близько 250 мільйонів гривень. Якщо врахувати мови інших меншин – польську, угорську, румунську, словацьку, русинську, грецьку, молдавську, німецьку, кримсько-татарську – та спробувати створити для них такі самі умови, як для регіональної російської, то вартість переведення документації на регіональні мови може вирости до 2.5 мільярдів гривень на рік", – переконаний Віктор Ющенко.

Тема: Битва за мови: фото, відео, коментарі

Поміж того, він впевнений, що "статус української мови, як єдиної державної, хоч і доволі мляво, але захищає власний ринок, зокрема в освіті, дублюванні фільмів, виробництві реклами, шоу-бізнесі".

"Якщо ж у цих сферах українську мову замінити російською, збитки України за рік складуть близько 560 мільйонів гривень", – додав екс-президент.

Нагадаємо, раніше Севастопольська міськрада, Запорізька та Донецька обласні ради на позачергових сесіях надали російській мові статус регіональної.

Також статус регіональної російська мова вже отримала в Одеській міськраді та облраді. Крим може стати тримовним. Після впровадження в автономії "мовного" закону статус регіональної, крім російської, отримає і кримськотатарська. Адже на території півострова проживає більше як 10% її носіїв.

Депутати Тернопільської обласної ради 66 голосами ухвалили рішення визнати "мовний" закон таким, що не має на території цього регіону жодних правових наслідків.


У рамках реалізації "мовного" закону Луганська облрада прийняла рішення про надання російській мові статусу регіональної.

Також Дніпропетровська та Херсонська обласні ради рекомендують місцевим радам розглянути "мовне" питання та прийняти рішення про використання у своїй роботі, діловеденні та документації регіональної мови.