“Чіпляється на заготовлену новорічну сосну, чіпляється на верхню частину сосни на найбільш видному місці. І навіть коли прочитується чіп, то можна встановити в якому районі була відпущена і де вона була заготовлена”,- розповів лісничий Сімферопольського лісництва Олександр Дивосок.

Підробити бірку марна справа. Зняти її з одного дерева та причепити на інше, при цьому не пошкодивши дерева чи саму бірку, неможливо, кажуть лісники. До того ж пристрій при зчитуванні штрих-коду видасть інформацію про її повторне використання.

Таке нововведення, кажуть лісники, не відлякає браконьєрів, але дасть можливість виявити нелегальний продаж. Щоб попередити самовільні вирубки, з 1 грудня у всіх лісгоспах працюють мобільні групи. Вже трьох браконьєрів притягнули до відповідальності.

“Є порушники, які попадаються не один раз, вони у нас вже у базі даних, і збільшуємо для них штраф” каже інженер охорони захисту лісу Володимир Петров.

До охорони лісу цьогоріч залучили й громадські організації. З браконьєрами вирішили покінчити козаки на конях

“Планові рейди у нас на конях. Удвох, а то і втрьох. Наряди по лісу ходять навколо ділянки. І люди, які це бачать - воно як циганська пошта передається з вуст в уста - знають, сюди не ходите - козаки охороняють”, - каже командир отаманської сотні Вадим Іловченко.

За незаконну вирубку сосен або ялинок порушнику доведеться заплатити штраф від 125 гривень. Ціна ж новорічних дерев цього року збільшиться в середньому на 15-20%.