Один з небагатьох, хто не відтворював соціальний реалізм на своїх полотнах, а створював оптимістичні пейзажі - Сергій Шишко став символом "позитивної" України в уяві світової спільноти. Цього року у Національному художньому музеї відзначають соту річницю з дня його народження.

“Пейзаж був улюбленим жанром. А слово "пейзаж" надзвичайно широке поняття, тому що це і такий проникливо-ліричний пейзаж, або епічний пейзаж і для Шишка - це перш за все пейзаж України”, - каже куратор виставки Людмила Ковальська.

В мистецькій добірці Сергія Шишка також - портрети, натюрморти, етюди та сільські краєвиди. Втім переважають у його творчості - столичні пейзажі. Саме на полотнах Шишка - післявоєнний і напівзруйнований Київ оживає.

“Надзвичайно любив його вулиці, вулички, завулки, звичайно парки або Дніпрові краєвиди і новобудови , таке - вічне і майбутнє місто!”, - каже куратор виставки Людмила Ковальська.

Роботи Сергія Шишка - найзатребуваніші на українському арт-ринку. Тому не чисті на руку митці намагаються найчастіше підробити саме його твори.