Тут у величезних калюжах тонули не лише легкові автомобілі, а й автобуси та вантажівки. Черкащани переходили вуличні ріки вбрід.
“Оце плетусь з ринка, транспорт не ходить, бардак повний. У нас хочуть льодяний каток побудувати, так нехай краще басейн”, - каже черкащанка Тетяна Олексіївна.
Місцеві жителі в загальноміському потопі звинувачують не лише небесну канцелярію.
Сильний дощ і засмічені каналізації паралізували роботу громадського транспорту. Тролейбуси по місту стали ще зранку. Маршрутки просто недоїжджали до місця призначення. Чимало черкащан так і не потрапили цього дня на роботу. Дехто ж взагалі навіть і не намагався вийти зі свого будинку - власними силами рятують помешкання від великої води.
“Ливень іде, ми відрами черпали воду з даху. Ливньовку самі пробили”, - каже черкащанка Алла.
Інваліду I групи впоратися зі зливою зі стелі самому не до снаги. Допомагають сусіди.
“По щиколотку вода була, люди приходили и вичерпували воду прямо в вікно. Затоплено повністю ванна, туалет и маленька кімната”, - каже черкащанин Володимир Бєлов.
Як не просили комунальників, говорять мешканці будинку, ті на допомогу так і не прийшли. За 4 дні негоди міська оперативна служба зафіксувала протікання покрівель у 25 будинках, десятки ліфтів зупинилися, бо вода залила машинні відділення. Проте чиновники з оголошенням надзвичайної ситуації не поспішають.
“Гідно нормативної бази, щоб ввести надзвичайний стан треба, щоб за 12 годин випало не менше 50 мм опадів”, - каже заступник міського голови Олексій Леонов.
Черкасам забракло 12 мм опадів. Між тим синоптики не прогнозують покращення погодних умов до середини першої декади липня. У мерії вже попросили для боротьби зі стихією техніку обласних еменесівців.