У МВС тих, чию провину доведуть, обіцяють карати. Кажуть, за останні півроку 12 правоохоронців з органів звільнили.
“Якщо факти десь будуть отакі, про які кажуть, начальник чи керівник обласного управління пише рапорт і шукає собі роботу, і відповідно прокуратура дає оцінку, ніяких санкціонувань не може бути, і не можна говорити і думати про це, не можна”, - сказав начальник департаменту охорони громадського порядку МВС України Віктор Ратушняк.
Громадські організації заявляють про необхідність реформувати систему МВС до європейського типу. Мовляв, у місцях позбавлення волі потрібно встановити камери спостереження, забезпечити оперативне реагування у випадку правопорушення та підвищити зарплати міліціонерам, аби ті дорожили своїм робочим місцем.
“Законів вистачає, немає механізму. Треба створити через громадську раду механізм контролю за кожним фактом, і якщо ми виявляємо, наш комітет, наш громадський комітет при МВС оперативно передає інформацію до керівництва Міністерства, прокуратуру, в Адміністрацію Президента”, - каже голова громадської організації Едуард Багіров.
Зазначимо, згідно з даними Харківської правозахисної групи, минулоріч від катувань у райвідділках постраждали майже 800 тисяч українців. Правозахисники переконують, з відповідними заявами до правоохоронців звертається не більше 10% жертв насилля. Це у той час, коли жертвами міліцейського насилля у 2010-му стали більше півсотні громадян.