Про це 24 Каналу сказала народна депутатка Наталя Піпа, зауваживши, що немає жодних очікувань щодо того, що всі в УПЦ МП раптом покаються.

Читайте також В УПЦ МП відреагували на ухвалення законопроєкту проти них: згадали про "комуністичне минуле"

Громади УПЦ МП мають перейти до інших церков

Нардепка зазначила, що закон набуде чинності через 30 днів після підписання президентом та його оприлюднення. Україна старається бути правовою державою і виконувати міжнародні норми, тому за один день усе не зміниться – це довгий шлях.

Швидких механізмів рішень, на жаль, немає,
– сказала Наталя Піпа.

За її словами, УПЦ МП має близько 7 – 8 тисяч парафій. А кожна парафія – це окрема юридична особа з власним статутом, в якому здебільшого вказано про їхній зв'язок з Москвою.

Більшості людей зрозуміло, що ця так звана церква нічого не мала спільного з релігією. Тому, наголосила вона, є розуміння того, що закривається не церква, а частина російської ФСБ.

Громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на розірвання зв'язків з РПЦ та перехід до іншого престолу. Це може бути як ПЦУ, так і УГКЦ, або навіть Румунська православна церква чи Грецька православна церква.

Що буде, якщо громади УПЦ цього не зроблять

Наталя Піпа зауважила, що немає очікувань щодо того, що всі в УПЦ МП раптом покаються, а священники свідомо змінилися. Після того, як відбудеться перехід громад до нової церкви, СБУ все одно має пильнувати й за потреби реагувати.

Якщо будуть докази про те, що вони працюють проти України, отці насамперед, але можуть бути і парафіяни. Парафіяни відповідальність несуть як звичайні громадяни, а священники, відповідно, як особи священничого сану,
– зазначила нардепка.

Цього, зауважила вона, немає окремо прописаного в законодавстві, але є розуміння.

За її словами, якщо громади не переходять до нової церкви, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має працювати з їхніми статутами, і якщо вони не відреагують, тоді можна подавати до суду.

Зрозуміло, що процеси швидкими не будуть. Адже, як зауважила Наталя Піпа, судова система у нас ще далека від того, якою вона має бути. Але це вперше Україна має законний механізм, як забороняти церковні та релігійні організації, які керуються країною-агресоркою.

Вона наголосила, що у законі немає згадки, що забороняється Московський патріархат, йдеться саме про відповідні церковні та релігійні організації.