За результатами голосування облрада звернеться до центральних органів влади України з проханням заборонити діяльність релігійних громад УПЦ МП. Рішення фактично прийняли без обговорення, одразу поставивши на голосування.

Актуально Уряд прийняв важливе рішення щодо діяльності УПЦ МП в Україні

На УПЦ МП накладуть санкції

Депутати просять накласти санкції на керівництво УПЦ МП. Також нардепи пропонують накласти арешти на рахунки та майно керівництва Московського патріархату, щоб спрямувати їх на відбудову України.

Житомирська облрада просить забезпечити невідкладну реєстрацію документів релігійних організацій громад, які змінили підлеглість у канонічних та організаційних питаннях, прийнявши рішення про перехід до Православної церкви України.

У зверненні також ідеться про необхідність забезпечення швидкого та дієвого реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором і ведення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів УПЦ МП, зокрема і високого рангу.

Також депутати звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики щодо негайного призупинення використання пам'яток історії та архітектури представниками Московської церкви.

Обшуки СБУ у єпархіях УПЦ МП: що відомо

  • 7 грудня стало відомо про проведення обшуків на об'єктах УПЦ МП у трьох областях країни. Контррозвідувальні (безпекові) заходи цього дня проводять у Черкаській, Волинській і Херсонській областях. Там співробітники відомства займаються обшуками на об'єктах УПЦ МП.
  • Крім того, 5 грудня СБУ проводила контррозвідувальні заходи на об'єктах УПЦ МП у Полтавській області. Правоохоронці завітали до Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря Полтавської та Миргородської єпархії УПЦ та єпархіального управління Кременчуцької та Лубенської єпархії УПЦ.
  • На Закарпатті, Рівненщині та Житомирщині також проводили безпекові заходи. СБУ виявила в єпархіях УПЦ МП пропагандистські "методички", "вченння про сатанізм" і нацистську символіку.
  • 1 грудня СБУ перевірила Свято-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир Мукачівської єпархії УПЦ МП. Знайдено багато агітаційно-пропагандистських матеріалів. Наприклад, книжки ксенофобського змісту, де заперечувалось право України на незалежність.