Про це 24 Каналу заявила незалежна експертка з ядерної енергетики Ольга Кошарна. Вона зауважила, що росіяни видали службову записку, у якій мовиться про готовність автобусів для "евакуації" персоналу атомної електростанції.

Дивіться також Чому росіянам так полюбився ядерний тероризм

"Є відомості про те, що триває "евакуація" із сусідніх сіл навколо Енергодару. Тому важка ситуація в Енергодарі та на самій Запорізькій АЕС", – наголосила вона.

Кошарна зазначила, що територія навколо ЗАЕС замінована ще з березня 2022 року, коли росіяни окупували станцію.

Вони почали мінувати територію навколо – берег водосховища Каховського і таке інше. І зараз немає сумнівів, що закладена вибухівка й на ключові системи ЗАЕС,
– розповіла незалежна експертка з ядерної енергетики.

Яка ситуація на ЗАЕС: дивіться відео

Чи може бути підтоплення станції

Тим часом рівень води Каховського водосховища піднявся на один метр і тепер становить 17 метрів. Через те є підтоплення берегової лінії. Однак, це не загрожує підтопленню атомної електростанції. Водночас представники росатому заявили, що нібито "це підтопить ЗАЕС і є загрозою безпеці".

"Насправді ні. Адже після аварії на Фукусімі, українські фахівці зробили оцінку підтоплення ЗАЕС у разі пошкодження всіх дамб вище за течією Дніпра. За їхніми розрахунками, підтоплення не загрожувало б ЗАЕС", – розповіла Ольга Кошарна.

Вона переконана, що це нагнітання та шантаж не лише України, але і її міжнародних партнерів.

Що відбувається на ЗАЕС

  • В Енергоатомі повідомили, що так зване "керівництво" Запорізької атомної електростанції масово йде у "відпустки" напередодні українського контрнаступу.
  • Однак, у Запорізькій облраді переконані, що окупанти не збираються просто покидати ЗАЕС. Мовляв, якщо росіяни це таки будуть робити, то про це буде свідчити низка факторів.
  • За даними британської розвідки, окупанти інтегрують захоплену Запорізьку атомну електростанцію у свою тактичну оборону. Росіяни вже зробили оборонні позиції на корпусах реакторів.