До того, як покинути Україну, Валерій Прийма був анестезіологом у Києві. Працював над запуском апарату штучної нирки. У 2004 році отримав вигідну фінансову пропозицію і полетів рятувати життя в Замбію.
У 2010 році у Валерія завершувався контракт і вже навесні він мав летіти в Україну. Та за місяць до запланованої поїздки лікаря вбили. Сталося це в його оселі за загадкових обставин. На батьківщину його тіло повернув колега.
Після похорону родина звернулась до МЗС з запитами, аби міністерство з’ясувало обставини смерті чоловіка. Та першою ж перепоною стала відсутність в Замбії українського консульства. Ця країна не підписувала майже ніяких міжнародних правозахисних документів.
У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб,
– прокоментували у прес-службі МЗС України.
В Африці у Валерія Прийми було відкрито два рахунки, один в місцевому банку, а інший – в міжнародному. Яка сума там зберігалась, родині не відомо.
Правозахисники підтверджують, що в цьому випадку Міністерство закордонних справ не може позиватись до суду і представляти інтереси постраждалої родини. Юристи порадили родичам самим летіти в Африку і добиватись правди.
Читайте також: У справі про вбивство брата Кім Чен Ина затримали вже чотирьох підозрюваних.
Поїздка на інший континент, послуги адвоката і позов до суду може коштувати десятки тисяч доларів. Родина не має таких заощаджень. Віри у повернення зароблених чоловіком грошей також немає. Сподіваються на одне, що вбивцю Валерія Прийми все ж таки покарали.