Про що йдеться у заяві французьких дипломатів

Всі ці дії ставлять під сумнів наміри італійського уряду щодо його відносин з Францією, зазначили у прес-службі МЗС Франції.

Читайте також: У Франції "жовті жилети" вирішили взяти участь у виборах до Європарламенту

Франція та Італія об'єднані спільною історією, разом вони побудували Європу і працювали задля миру, наголосили французькі дипломати.

Мати розбіжності — це одне, та використовувати відносини між державами у передвиборчих цілях — зовсім інше,
– зазначили у заяві МЗС.

Перед цим Франція востаннє відкликала свого посла з Риму в червні 1940 року, коли Італія перебувала під контролем фашистського диктатора Муссоліні й оголосила війну Франції та Великобританії.

Що призвело до загострення відносин між державами

Ймовірно, що до такого кроку призвело зокрема те, що напередодні італійський віце-прем'єр-міністр Луїджі Ді Майо зустрічався у Римі з представниками руху "жовтих жилетів", повідомили у The Washington Post.

Хто такі "жовті жилети" та чому вони протестують?Це водії, які протестували проти підвищення цін на пальне, екологічного податку, а також проти "несправедливої політики уряду", що підриває купівельну спроможність населення. Стихійний рух незадоволених зростанням цін на пальне виник у соціальних мережах. Протестувальники впізнають один одного завдяки жовтим аварійним жилетам, які вони кладуть під лобове скло автомобілів.

У Парижі вже були і сутички з поліцією, і сльозогінний газ, і БТРи на вулицях, і барикади, і палаючі шини, і тисячі затриманих. Варто зауважити, що правоохоронні органи Франції ведуть розслідування можливого втручання Росії в масові акції протесту "жовтих жилетів".

"Ми при владі, а ті, хто насміхався над нами, сьогодні зникли з політичної арени", – звертався до французьких протестувальників Ді Майо в січні.

Париж засудив це як спроби Риму втрутитися у внутрішню політику Франції заради отримання вигоди. Політологи переконані, що цілі італійського політика є зрозумілими: він шукає потенційних союзників на майбутніх європейських виборах.

Луїджі ді Майо та  Маттео Сальвіні
Італійські віце-прем'єр-міністри Луїджі Ді Майо та Маттео Сальвіні

Зазначимо, що відносини між країнами почали погіршуватися після приходу до влади в Італії нового уряду.

Читайте також: В Італії до влади прийшов уряд популістів: чому це погано для України

Крім цього, на початку 2019 року Ді Майо звинуватив у масовій міграції до Європи французький колоніалізм, а ще один віце-прем'єр-міністр Маттео Сальвіні назвав французького лідера Еммануеля Макрона "жахливим президентом".