США мають намір відтягнути війну у регіоні, адже ніхто в ній не зацікавлений. Про це 24 каналу сказав президент ГО "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.

Цікаво Напруга зростає: Тайвань підняв у небо винищувачі через навчання Китаю та ймовірний візит Пелосі

"Тайвань є самодостатньою демократією. Їм, за великим рахунком, не потрібно щось комусь доводити. Приїде вона (спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі – 24 канал) – чудово не приїде – теж нормально. Тайванці дуже спокійно ставляться до цієї ситуації", – пояснив він.

Будуть наслідки для американської політики

Якщо Китай відчує, що США зробили крок назад – це у межах норми. "Тут немає нічого страшного саме для цього кейсу", – сказав Харитонов.

Однак потрібно враховувати те, що Китай є головним ворогом для США впродовж багатьох років. Для американського світобачення він перетягнув лідерство в злі у росії.

Якщо вона (Ненсі Пелосі – 24 канал) анонсувала візит, але не наважилася приїхати – це може серйозно вдарити по Демократичній партії. Це буде виглядати для американського виборця як певна слабкість,
– зауважив Харитонов.

Що ж до Республіканської партії, то вона має дуже жорсткі погляди на Китай. Підтримка Тайваню в останні роки президентства Трампа стала достатньо чіткою.

Харитонов підкреслив, що у таких обставинах Пелосі доведеться маневрувати. Це означає, що вона може приїхати у столицю Тайваню Тайбей, але ніяк це не анонсуючи та не коментуючи.

Білий дім опинився у дуже важкій ситуації. З одного боку потрібно рятувати себе перед виборами, а з іншого – не допустити війни або посилення конфронтації, яка зараз нікому не вигідна,
– підсумував він.

Загострення конфлікту між Китаєм і Тайванем: коротко

До теми – Тайвань готовий до війни, – Харитонов: дивіться відео