Головний показник російських проблем

Середній розмір знижки на російську нафту тримається на рівні 40% і не знижується, попри всі зусилля Росії обійти заборони.

Читайте також Чи потрібні Україні Leopard 1: всі нюанси цих танків

З нафтопродуктами обійти обмеження буде ще складніше, адже супертанкерами їх не перевозять. Заморозити Європу не вдалося – ані нас, ані Євросоюз.

Але головний показник російських проблем – це російський бюджет. За січень його витрати зросли на дві третини порівняно з минулим роком. Це, до речі, і показник, скільки Росії коштує війна. А от доходи впали майже втричі.

Така тенденція є вже другий місяць, і вона прямо пов'язана з ембарго на російську нафту і "стелю" на неї. Цивілізовані країни більше ані нафту, ані російські нафтопродукти не купують, а для всіх інших діє обмеження.

Цікаво План Росії про новий наступ має шизофренічні нотки

Кремль припиняє бути гравцем

Для Кремля виникає реальна і відчутна вже зараз загроза макроекономічної дестабілізації. Я бачив різні оцінки втрат російського режиму в залежності від коливань цін на нафту: від 75 до 125 мільярдів доларів на рік. І це дуже круто.

Головний результат – Москва вимушена грати з огляду на "червоні прапорці", встановлені Заходом. Росія залишається постачальником, але припиняє бути гравцем. Далі буде більше.