Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю "Голосу Америки" розповів, що діалог України та Росії допоміг би досягти прогресу з багатьох питань.

До теми Путін поскаржився Макрону на Україну: не хочуть вести переговори з бойовиками

Однак РФ відмовляється від такого формату, а натомість наполягає на прямих переговорах з проросійськими бойовиками.

За словами Кулеби, це питання "блокує всі інші".

Якщо його вирішити, можна рухатися вперед,
– додав він.

Україна категорично відмовляється від такого формату переговорів, а наполягає на вирішенні конфлікту на Донбасі саме з Росією. Оскільки у сторін різне бачення ситуації, то рішення поки немає.

Зауважимо, що під час зустрічей ТКГ у Мінську Україна категорично відмовилася вести прямі переговори з окупантами. Зараз у мінський процес залучили жителів ОРДЛО, які були вимушені покинути Донбас через війну.

У якому форматі вирішують питання закінчення війни на Донбасі?

Для цього створена зустріч у нормандському форматі. Минула така зустріч була 9 грудня 2019 року. Тоді учасники зустрічі домовилися, що наступного разу зберуться через 4 місяці – саме у квітні 2020 року.

Переговорний процес був ускладнений пандемією коронавірусу. Попередньо, зустріч відбудеться у Німеччині до кінця 2020 року. Україна зробила кроки для виконання домовленостей, досягнутих на саміті в Парижі у грудні 2019 року. Водночас Росія не зробила для співпраці нічого й надалі наполягає на прямому діалозі з бойовиками.