Грузини вже неодноразово виходили на мирні демонстрації проти закону "Про прозорість іноземного впливу". Водночас варто зазначити, що це не останнє голосування перед тим, як законопроєкт стане законом.

Дивіться також Безвіз під питанням: закон про "іноагентів" може поховати перспективу євроінтеграції Грузії

Голосування за законопроєкт

Парламент Грузії затвердив у другому читанні закон "Про прозорість іноземного впливу". За нього проголосували 83 депутати, проти – 23. Раніше прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що голосування щодо законопроєкту у третьому, остаточному, читанні відбудеться за два тижні.

Під час голосування не обійшлося без бійки. Все почалося після того, як депутат "Сили народу" Дмитро Хундадзе кинув книгу у бік жінок.

Є фізичне побиття жінок. Депутати "Грузинської мрії" також кидають (пляшки – 24 Канал) в жінок. Папуашвілі прийшов сказати Хабеішвілі, що він хвилюється, а Тіка сказав йому піти, що нікому не потрібні їхні хвилювання. Потім почалася бійка. Підійшли чоловіки. Він ще кидає пляшки в жінок, більше немає ні парламенту, ні демократії,
– каже депутат Теона Акубардія.

Бійка в грузинському парламенті під час голосування: дивіться відео

Також під час засідання з сесійної зали вигнали кількох опозиційних депутатів. Одразу після голосування люди почали знову збиратися біля грузинського парламенту.

Під парламентом Грузії збирається мітинг: дивіться відео

Ввечері в ЗМІ зазначали, що співробітники МВС почали розганяти учасників мітингу. Зокрема, вони використовують сльозогінний газ та водомети.

Також в мережі почали поширювати інформацію, що на акції біля будівлі парламенту Грузії один із демонстрантів отримав травму ока, ймовірно, від гумової кулі.


Поранений протестувальник / Фото "Ехо Кавказу"

У МВС Грузії згодом відреагували на це. Там не підтверджують використання на акції біля будівлі парламенту гумових куль – "незважаючи на те, що були всі законні підстави для їхнього застосування". Про це на брифінгу заявив заступник міністра внутрішніх справ Олександр Дарахвелідзе.

"За інформацією МВС, демонстранти намагаються увірватися до будівлі законодавчого органу. Силовики використовують проти них спецзасоби – водомет, сльозогінний газ та перцевий спрей", – пишуть ЗМІ.

Там також зазначили, що Олександр Дарахвелідзе стверджує, що демонстранти використовують проти силовиків "якісь задушливі речовини та гази", які, за його словами, неможливо придбати в типових магазинах у Грузії.

Зазначимо, що законопроєкт внесли на розгляд у другому читанні 30 квітня. Одразу після цього грузини також вийшли на мітинг, де проти них спецпризначенці застосували насильницькі методи.

Мітинги у Грузії

  • В ніч на 1 травня активісти, опозиція, представники неурядового сектору, молодіжні організації і рухи перекрили проспект Руставелі в Тбілісі. Вони виступили проти закону "Про прозорість іноземного впливу", який є абсолютним аналогом російського закону про "іноагентів".
  • Лідери опозиції закликали не ухвалювати "російський" закон та не позбавляти Грузію європейського майбутнього.
  • У ту ж ніч грузинські спецпризначенці намагались жорстко розігнати учасників мирного протесту. Вони застосували сльозогінний газ і водомет, повідомлялося про затримання учасників. За офіційними даними затримано 63 громадян.
  • Під час мітингу постраждали кілька людей, у тому числі голова партії "Національний рух", народний депутат Леван Хабеішвілі.