У відповідь на зростаючу потребу український уряд заявив про запуск інформаційно-комунікаційної системи "е-Консул". Її головна мета – впорядкувати та підвищити доступність консульських послуг для громадян України за кордоном.

Може цікавити Не лише про кошти: чим особливий сервіс TransferGo

Що це за система, як вона працюватиме та коли почне діяти, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Система "е-Консул": що таке і навіщо

Кабінет Міністрів України офіційно схвалив впровадження системи "е-Консул", яка наразі перебуває на стадії тестування. Модернізована платформа має на меті підвищити доступність та ефективність послуг МЗС для громадян України, які проживають за кордоном.

Певні консульські послуги відтепер будуть доступні повністю онлайн, що позбавить громадян необхідності особисто відвідувати консульські установи.

Також очікується, що документи будуть автоматично завантажуватися з державних реєстрів. Це спростить авторизацію та пришвидшить отримання деяких послуг для користувачів.

Система "е-Консул" зробить чимало послуг без потреби візиту до відомстваСистема "е-Консул" зробить чимало послуг без потреби візиту до відомства / Фото Shutterstock

Міністерство закордонних справ вже створило цифрову платформу, на якій у закритому режимі тестують:

  • оновлену електронну чергу,
  • електронні кабінети заявника та консула,
  • автоматизовані пілотні послуги у сфері нотаріату,
  • оформлення довідок тощо.

Крім того, з метою підвищення ефективності МЗС під'єднає свої системи з державними реєстрами та інформаційними базами даних. Очікується, що ця ініціатива потенційно скоротить операційний час на 30 – 80%, залежно від конкретної послуги. Інтеграція буде здійснюватися поетапно, з розширенням зв'язків з державними інфоресурсами та відгуками користувачів.

Коли запрацює "е-Консул"

Запуск нової системи запланований до кінця цього року. Наразі вона проходить необхідну оцінку безпеки, яка включає:

  • тестування на вразливості,
  • оцінку надійності алгоритмів шифрування даних,
  • забезпечення стійкості до пікових навантажень.

МЗС стверджує, що планує нарощувати темпи цифровізації консульської сфери й наступного року. Так, у 2025 році мають на меті збільшити кількість таких дистанційних послуг, як онлайн-платежі, шеринг документів у "Дії" та низку інших технологічних рішень.

Коли запрацює система е-Консул
Коли запрацює система "е-Консул" / Фото Unsplash

До слова, вже з листопада 2024 року Європейський Союз офіційно запускає автоматизовану систему в'їзду/виїзду EES. Раніше ми розповіли, що варто про неї знати.

Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. Якщо ж ще долучитися до програми "‎Запроси друга", можна отримати й приємні грошові бонуси.