Кілька людей висловили свої погляди на досвід життя під час полярної ночі, підкресливши унікальні причини, які роблять це явище вартим уваги. Фотограф, дослідник і два мешканці Арктики поділилися своїм особистим досвідом про полярну ніч, передає 24 Канал з посиланням на The Independent.
Читайте також Зловити сонце можна і в грудні: найкращі напрямки світу для зимового відпочинку
Як люди живуть на Шпіцбергені
- Полярний день на Шпіцбергені триває з 20 квітня по 22 серпня.
- Полярна ніч з 28 жовтня по 14 лютого.
"Явище викликає велике передчуття"
57-річний фотограф і дослідник Грем Честерс з любов'ю згадував про час, проведений на Шпіцбергені, архіпелазі, розташованому в Північному Льодовитому океані, між Норвегією і Північним полюсом.
Багато людей спочатку кажуть: "О, це, мабуть, депресивно" і уявляють собі, що стан схожий на сезонний афективний розлад. Але, якщо 6 місяців на рік ви живете при світлі, то насправді темрява і видовища, які вона породжує, як-от полярне сяйво і повний місяць, викликають у вас велике передчуття,
– зазначає він.
Честерс підкреслив надзвичайну можливість, яку дарує північне сяйво в будь-який час доби. Досвід спостереження за Чумацьким Шляхом і зоряним небом не має собі рівних.
Крім того, чоловік зауважив, що полярна ніч створює ідеальне середовище для книголюбів, дозволяючи більше часу проводити за читанням.
Як жити під час полярної ночі у Шпіцбергені / Фото visitsvalbard
"Сонячне світло – важливе для людини"
Пенг Хедоу, 62-річний засновник фонду "90 North", згадує свою першу зустріч з полярною ніччю як "зоряне диво". На початку 1990-х років Хедоу очолив 30-денну експедицію на санях через Шпіцберген, в якій було лише двоє людей. Він яскраво пам'ятає суворий, невблаганний холод, який супроводжував їхню подорож у цей унікальний і складний період темряви.
З фізіологічної точки зору найважчим було те, що я ніколи не зігрівався... це був жорсткий холод, який не слабшав протягом 24 годин. Це змусило мене оцінити цінність того, що пряме сонячне світло приносить людині чи життю,
– наголосив Гедоу.
Однак, дослідник був здивований тим, як швидко його очі пристосувалися до темряви – для цього йому знадобилося всього 5 днів.
"Холод в темну пору року – не для всіх"
30-річна мешканка Брайоні Хегард та її чоловік, 25-річний Хенрік, теж поділилися своїм унікальним поглядом на життя в темні зимові місяці. Хоча вони визнають, що життя в одному з найхолодніших місць на Землі в цю пору року може не всім підходити, подружжя висловлює прихильність до цієї пори року.
Північне сяйво в полярні ночі створює світло / Фото Unsplash
При цьому зазначають, що полярна ніч не така вже й темна, як багато хто вважає. Коли сніг вкриває землю і умови сприятливі – місяць освітлює ландшафт або північне сяйво "танцює" в небі – видимість може бути напрочуд високою, порівнянною з денним світлом.
Чисте небо в цей час може створити середовище, в якому люди можуть бачити так само добре, як якщо б світило сонце.