Наразі у Нідерландах перебувають понад 100 тисяч українців. Окрім того, кількість охочих переїхати саме в цю країну, постійно зростає. Місцевий ринок праці оперативно реагує на це й забезпечує нові робочі місця. Як знайти роботу мрії та обрати ідеальне для себе помешкання, вже розібрався міжнародний сервіс TransferGo.
Дивіться також Як українцям знайти роботу у країнах ЄС цієї осені: на що варто звернути увагу
Де та як шукати роботу в Нідерландах
Варіантів пошуку роботи для українців у Нідерландах є декілька: кожен може обрати найоптимальніший. Зокрема, скористатися послугами місцевого центру зайнятості (uitzendbureau). Зазвичай у цьому випадку великі шанси знайти роботу мають люди без досвіду.
Окрім того, можна піти класичними шляхами. Наприклад, знайти оптимальну для себе вакансію через агенції з працевлаштування або завдяки інформаційним листівкам.
А ще, як і в Україні, у Нідерландах є безліч спільнот та платформ, які допомагають знайти роботу:
- Refugee Start Force;
- Refugee Talent Hub;
- Stagemarkt.nl;
- NewBees;
- Duizend1;
- Heroyam;
- Euraxess;
- Meesterbaan.
Також є сайт, де українці можуть знайти потрібну інформацію та поради щодо роботи в країні й поставити конкретні питання.
Багато університетів та академічних установ теж роблять все можливе, щоб створити робочі місця для українських викладачів, науковців та лікарів. Знайти такі вакансії, до прикладу, можна на сайті Scienceforukraine.
Тим часом представники IT-сфери без проблем можуть знайти собі роботу на linkedin та інших подібних ресурсах.
Актуальні вакансії в Нідерландах для початківців без досвіду
Українці, які знають голландську або хоча б англійську, зможуть знайти роботу значно швидше. Однак існує й багато вакансій, які не потребують знання іноземних мов.
До прикладу, у Харлемі в м'ясну компанію Danish Crown Foods шукають виробничого співробітника, який працюватиме із запеченими м'ясними продуктами. Необхідно упаковувати м'ясо в коробки, перевіряти якість, пакування, складати продукцію на піддони та прибирати робоче місце.
Графік гнучкий та позмінний – від 7 до 9 годин залежно від лінії та зміни. Пропонують 13,68 євро за годину, з доплатами за нічний час та можливістю підвищення через 3 місяці.
Для цієї роботи підійде знання не лише голландської, але й української, англійської, польської, словацької, чеської або болгарської мови.
Також є сезонні вакансії. Наприклад, в Ейсселмейдені набирають команду для благоустрою територій вздовж доріг та у громадських місцях. Це робота на природі, в обов'язки входить: саджання рослин та догляд за ними, обрізання та стрижка зелених насаджень тощо. Досвід не обов'язковий, за цю роботу також пропонують 13,68 євро за годину. Водночас необхідне базове володіння бодай англійською мовою.
Що потрібно українцю для того, щоб влаштуватися на роботу в Нідерландах:
- Український паспорт або посвідка на постійне проживання в Україні.
- Реєстрація у місцевій раді (gemeente) і особистий номер burgerservice.
- Підтвердження місця проживання у паспорті.
- Лист про продовження місця проживання.
Без домівки немає роботи: яка ситуація в країні з житлом
Must have для працевлаштування в Нідерландах – підтвердження місце проживання. Однак знайти комфортне помешкання у Нідерландах – дещо складно. Насправді більше людей шукають нерухомість для купівлі, а не в оренду. Однак все можливо.
Найкращий спосіб винайняти квартиру чи будинок – зайти на найвідоміші сайти з пошуку житла. У Нідерландах це Funda і Pararius.
На жаль, знайти помешкання у Нідерландах – "завдання з зірочкою" / Unsplash
При пошуку варто звернути уваги на умови оренди, їх є три типи:
- мебльована;
- з килимом та шторами;
- без килимів.
До слова, "без килимів" означає, що квартира – без підлоги та пофарбованих стін. Це пов'язано з тим, що голландці зазвичай винаймають житло на тривалий термін і люблять оформлювати все самостійно.
Для того, щоб знайти ідеальну для себе домівку, потрібно діяти оперативно. Якщо на сайті з пошуку помешкання трапився ідеальний варіант, варто відразу домовитися про огляд, бо квартира довго не чекатиме.
Ціни на помешкання – доволі різні: необлаштовані квартири можуть коштувати в районі 500 – 900 євро на місяць.
Загалом вартість оренди залежить не лише від облаштування, але й від площі, міста, району, умов та інфраструктури. Найпростіші та найменші варіанти з меблями, якщо пощастить, можна знайти й до тисячі євро. Однак за гідні умови в хороших районах доведеться платити більше.
До слова, щоб безпечно переказати кошти рідним в Україну з будь-якої точки Європи, можна скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес є максимально швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "Запроси друга", можна ще й отримати й приємні грошові бонуси!