Відповідь на висловлювання президента Чехії міністр закордонних справ України дав в інтерв'ю чеському виданню Respekt.

Читайте також: Путін не віддасть ні Крим, ні Донбас, – Сенцов

Вадим Пристайко пригадав зустріч президента-втікача Віктора Януковича з російським лідером Володимиром Путіним в Ялті. Вона відбулася напередодні запланованого підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

І у нього (Януковича – 24 канал) виникла чудова ідея, що він нічого не підпише з Європою, тому що йому обіцяли 3 мільярди доларів у вигляді позик від Путіна. Що він обіцяв і скільки отримав для себе, ми не знаємо,
– зазначив Пристайко.

Він додав, що українці не погодилися з цим, тому через кілька місяців Янукович втік з країни. Міністр закордонних справ радить президенту Мілошу Земану пам’ятати це та бути обережними, укладаючи угоди з РФ.

Не укладайте закулісних угод. Це завжди погано закінчується,
– сказав міністр.

Він також наголосив, що Земан – не єдиний політик в ЄС з проросійською позицією.

Важливо! Президент Чехії Мілош Земан неодноразово заявляв, що Європа повинна зняти з РФ санкції, підтримував "Північний потік-2", навіть називав Крим російським (якщо вірити кримській проросійській організації "Къырым бирлиги", представники якої зустрічалися із Земаном).

Основне про анексію Криму

  • На початку 2014 року після втечі президента України Віктора Януковича Росія скористалася слабкістю української влади та незаконно анексувала український Крим. Самі росіяни спершу заперечували свою причетність до окупації української території, а потім назвали її "поверненням Криму".
  • Водночас Україна вже шість років на різноманітних майданчиках наголошує на тому, що анексія півострова була незаконною, а росіяни мають забратися з півострова. Увесь цивілізований світ у цьому питанні підтримує позицію України та вводить проти Росії санкції.