Про це заявив народний депутат, координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук в інтерв'ю сайту "Обозреватель".
Що стосується засобів зв'язку, ми зібрали достатньо матеріалів по лінії групи "Інформаційний опір". Ми ці матеріали передали до військової прокуратури. І я бачу налаштованість прокуратури боротися з такими, скажімо, нездоровими тенденціями,
— повідомив депутат.
Тимчук наголосив, що немає значення, хто порушував закон — "кадровий тиловик" або колишній волонтер, який став чиновником.
За його словами, під усіма тендерними документами стоять підписи чиновників Міноборони і Генштабу, і "ці люди повинні відповісти за свої вчинки незалежно від колишніх заслуг і високих звань".
"Я б не робив акценти на те, хто в Міноборони працює погано, а хто добре — колишні волонтери або "штатні" чиновники. Давайте почнемо з того, що в організаційно-штатному розкладі Міноборони немає посади "колишній волонтер". Є посади начальників відділів, управлінь, департаментів. Це — посадові особи, які несуть повну відповідальність за свої дії, професіоналізм у своїй роботі, які відповідають за свій підпис на будь-якому документі. І при цьому не важливо, хто перебуває на посаді — вчорашній волонтер або, наприклад, випускник військового училища тилу. Вимоги та відповідальність однакові", — зазначив Дмитро Тимчук.
Читайте також: Міноборони повністю перейшло на електронні закупівлі
Він уточнив, що у профільного парламентського комітету на сьогодні назбиралось багато запитань до чиновників, що займаються забезпеченням військовослужбовців.
"У нас по лінії Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони маса запитань виникає щодо того, на якому професійному рівні проводяться подібні закупівлі, здійснюється забезпечення... Тут працюють військові чиновники, які за свою роботу отримують зарплату і несуть повну юридичну відповідальність за свої дії або бездіяльність", — наголосив народний депутат.
Дмитро Тимчук додав, що на сьогодні корупція є головною проблемою української армії, яка заважає побудові армії натівського зразка.
У нас, куди не ткнися, головна проблема — це корупція. Це стосується і кадрових призначень, і сфери забезпечення, і т. д... Саме йдучи по шляху ефективної боротьби з корупцією на ділі, а не на папері і словах, ми зможемо змінити армію з натовського зразка, зробити її високоефективною, в якій кожний військовослужбовець є професіоналом,
— вважає військовий експерт.
Раніше глава Військової прокуратури України Анатолій Матіос заявив, що в Міністерстві оборони України, як і раніше процвітає корупція.
"Зараз у державі ніхто не контролює освоєння коштів на оборону", — заявив військовий прокурор.