У березні цього року на озброєнні у Росії з'явились дрони "Прівєт", однак нові БпЛА не страшні для ЗСУ. Зенітники із позивними Демон, Смайл та Фома розповіли, як збивають, у тому числі ці повітряні цілі. Відбувається це досить швидко.

Дивіться також Перетвори свою "Лють" на зброю: для чого в Нацполіції створили штурмову бригаду

Як установки допомагають збивати ворожі дрони

Зазначимо, що підрозділ цих військових воює на Донеччині. Його завдання – прикривати артустановки Сил оборони, іншу техніку та людей від ворога.

Власне, допомагає збивати російські безпілотники установка ЗУ-23-2. Хоч ця зенітна система виготовлена між у період від 1961 до 1971 року, проте, за словами самих зенітників, свої функції вона добре виконує і по цей час.

Хлопці побачили на картинці, що у нашому районі літає ворожий безпілотник, або почули, як він працює... Виїхали, відпрацювали по ньому. Попали по ньому чи ні, видно одразу. Після цього хлопці ховаються в укриття,
– розповів Демон.

Окрім того, він згадав, що був день, коли вони вразили три цілі: безпілотник російського виробництва "Орлан-10", який супроводжували два "Ланцети".

Як відомо, перший має застарілу оптику та працює досить гучно, завдяки чому його не важко помітити, в от два інші – є доволі небезпечним для української техніки.

"Ланцет" працює проти бронетехніки, його цілі це танки та артилерія. Для порівняння, Shaheed може працювати по будь-яких цілях,
– пояснив Фома.

Однак це не завадило нашим захисникам збити ці дрони. Допоміг їм у цьому, зокрема, зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10".

Як зенітники на Донбасі збивають ворожі безпілотники: дивіться відео Ukrainian Witness

  • Згадаємо до цієї теми, що, як переконані у Financial Times, Росія почала облаштування у Татарстані таємного заводу для виробництва іранських безпілотників. Для цього було створено компанію "Альбатрос", що продає оборонному відомству ворожої держави нібито "сільськогосподарські дрони".
  • Окрім того, варто сказати, що військовослужбовець ЗСУ, тактичний медик Єгор Фірсов говорив про те, що армія окупантів щомісяця використовує близько 40 тисяч дронів-камікадзе. Очевидно, з побудовою нового заводу це цифра може зрости.