Скільки прибутку Росія отримала від Австрії

З період з січня по листопад 2022 року Австрія могла заплатити Росії за газ близько 6,7 мільярда євро. Збільшення споживання відбулося у грудні минулого року.

Залежність Австрії від російського газу знову зросла наприкінці 2022 року. Згідно з опублікованими відповідальним міністерством з питань клімату енергетичними даними, у грудні, як оцінюється, 71% газового імпорту надійшло з Росії. З травня по жовтень 2022 року залежність поступово знижувалася з понад 70 до трохи менш як 20%, а потім зросла до близько 40% у листопаді. До війни в Україні Австрія на 80% залежала від російського газу,
– йдеться у повідомленні.

Цікаво У 2023 році Італія повністю звільниться від російського газу, – міністр економічного розвитку

Чому Австрія знову почала закупати російське паливо

Зростання закупівель з кінця осені сталося через зниження імпорту з Німеччини та Італії. До того ж агресор перестав скорочувати обсяги постачання як це було влітку. На початку лютого очільник OMV Альфред Штерн заявив, що "Газпром" знову постачає до Австрії 100% замовлених обсягів. Влітку ж російська компанія поставляла лише 30%, якщо не менше.

У звіті освітньої академії Neos Lab, яка належить ліберальній партії NEOS, зазначається, що залежність Австрії від російського газу зросла всупереч загальноєвропейській тенденції. До того ж це серйозно шкодить австрійській економіці.

З кожним мільярдом, витраченим на російський природний газ, Австрія підтримує російську військову економіку, а також загострює проблему втрати купівельної спроможності австрійської економіки,
– заявив директор Neos Lab Лукас Сустала.

Загалом Європа скоротила залежність від газу з Росії

  • Лише за рік війни Європа швидко забезпечила альтернативні постачання газу, перейшовши на скраплений природний газ. Було імпортовано приблизно 55 мільярдів кубометрів зі Сполучених Штатів, що у два з половиною рази більше, ніж довоєнний експорт СПГ США до Європи.
  • Італія за рік війни скоротила залежність від російського газу з 40% до 16%, а цього року планує зовсім відмовитися від палива агресора.
  • Болгарія розпочала будівництво газогону до Сербії, який розпочне роботу до кінця року