За інформацією міноборони Росії, навчання відбуватимуться у 2 етапи. Перший – до 9 лютого, другий розпочнеться 10 лютого й триватиме до 20 лютого.

Важливо Стягування російських військ до кордонів України майже завершилось

Що відпрацьовуватимуть

На першому етапі перекидатимуть та створюватимуть угруповання військових сил на території Білорусі. Організовуватимуть охорону та оборону важливих державних та військових об'єктів, охоронятимуть кордон у повітряному просторі.

Під час другого етапу перевірки проведуть спільне навчання "Союзна рішучість-2022". У його рамках відпрацюють питання запобігання та відбиття зовнішньої агресії, а також тренуватимуться протидіяти тероризму та захищати інтереси держави-союзника.

Охорона кордону

Під час навчання військові відпрацьовуватимуть заходи щодо посилення охорони державного кордону для запобігання проникненню озброєних груп бойовиків та перекриття каналів доставки зброї та боєприпасів. Крім того, тренуватимуться шукати, блокувати та знищувати збройні формування та диверсійно-розвідувальні групи.

Читайте також Ризики не стали більшими, – Зеленський звернувся до українців через загрозу з боку Росії

Де тренуватимуться

Практичні дії війська тренуватимуть на полігонах Доманівський, Гозький, Обуз-Ліснівський, Брестський та Осиповичський та на окремих ділянках місцевості в Білорусі. Планують також залучити аеродроми "Барановичі", "Лунинець", "Ліда" та "Мачулищі".

Ймовірні плани Росії про вторгнення з Білорусі

  • Водночас у посольстві Росії в США відповіли, що переміщувати свої війська – це їхнє право і заперечили ймовірний напад на Україну. Також Кремль заявив, що такі повідомлення можуть "підштовхнути Київ до провокацій".
  • У Держдепі США 18 січня припустили, що переміщення російських військових до Білорусі – це підготовка до нападу на Україну. Штати вже розповіли про свої побоювання "приватно" білоруській владі.
  • Сьогодні, 19 січня, військову техніку країни-агресорки помітили за 200 кілометрів на північ від столиці України – Києва. Зазначається, що в районі, де її помітили – немає полігонів, заявлених для російсько-білоруських навчань.

Цікаво – Ймовірні сценарії нападу Росії: прогнози від Київської школи економіки: дивіться відео