Український лідер зазначив, що намагався виконати побажання самого ексголовкома.

Дивіться також Зеленський підписав указ про звільнення у запас строковиків після завершення служби

Чому Зеленський обрав Залужного послом у Британію

У традиційному зверненні до українців за 7 березня президент повідомив, що визначився із кандидатурою на посаду посла України у Великій Британії. Ним Зеленський обрав колишнього Головкома Валерія Залужного. Глава держави запевнив, що генерал сам висловив бажання розвиватися у сфері дипломатії.

Генерал Валерій Залужний говорив мені саме про такий напрямок для себе – дипломатичний,
– сказав Зеленський.

За словами президента, наразі Міністерство закордонних справ України направило відповідний запит на агреман і чекає відповіді від Британії.

Зеленський вважає, що це призначення зміцнить союзництво з Лондоном.

Нагадаємо, що посада посла України в Британії порожніє ще з кінця липня 2023 року, коли Зеленський звільнив Вадима Пристайка.

"Безпрецедентний рівень співпраці"

Також глава держави сьогодні зустрівся із міністром оборони Великої Британії у Києві.

Із Грантом Шаппсом Зеленський обговорив подальшу співпрацю двох держав.

Пріоритети очевидні: ППО, далекобійна зброя, артилерія. Постачання та спільне виробництво,
– наголосив український лідер.

Крім того, політики говорили про притягнення кожного окупанта і Росію як державу до відповідальності за воєнні злочини.

Зеленський наголосив, що Україна досягла "історично безпрецедентного рівня співпраці" з Британією.

Саме із Лондоном Київ підписав першу двосторонню угоду про гарантії безпеки. "Маємо повністю її реалізувати – заради нашої спільної сили", – зазначив президент.

Також відомо, що під час свого візиту глава Міноборони Британії запевнив, що його країна профінансує понад 10 тисяч дронів для України загальною сумою понад 325 мільйонів фунтів.

Звільнення Залужного: що відомо

  • 8 лютого Зеленський повідомив про оновлення керівного складу ЗСУ. Зокрема, він звільнив Залужного з посади головкома і призначив на неї Олександра Сирського.
  • У ЗМІ писали, що начебто генерал і президент мали розмову, під час якої глава держави запропонував Залужному посаду секретаря РНБО, однак той начебто відмовився.
  • Західні видання ще кілька місяців тому почали писати, що, мовляв, між Зеленським і Залужним є конфлікт, і пророкувати відставку останнього. У медіа зазначали, що президент і генерал мають різні погляди на питання мобілізації. Bloomberg написало, що президенту не сподобалася стаття Залужного в The Economist, де той пише про загрозу опозиційної війни в Україні.