Про це розповіли у The Economist. Кажуть, їм вдалося підтвердити, що ввечері 29 січня Володимир Зеленський таки провів зустріч з Валерієм Залужним. Під час неї глава держави зробив пропозицію головнокомандувачу щодо зміни його посади.

Читайте також BBC пишуть, що Зеленський не раз був близьким до відставки Залужного: що задумав президент

Що запропонував Залужному Зеленський

У виданні зауважують, що президент України поки не оголосив заміну генералові. Припускають, що це може бути пов'язане з тим, що заміна Залужному ще не визначена.

Тим часом під час зустрічі Зеленський запропонував Залужному посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони, пишуть у The Economist. Від цієї пропозиції головнокомандувач ЗСУ відмовився.

А от у BBC зазначають, що посаду головнокомандувача пропонували відразу двом кандидатам. Мовиться про главу ГУР МО Кирила Буданова, а також командувача Сухопутних військ Олександра Сирського. Як зазначають джерела видання у військових колах, кожен із них не відмовився від крісла Залужного.

Як зазначають співрозмовники видання, кожен, хто може стати на місце головнокомандувача, приречений на порівняння з ним. І це непроста ноша, адже мегапопулярність Валерія Залужного складно переоцінити.

Сам же Володимир Зеленський, розповів BBC співрозмовник, обґрунтував необхідність відставки Валерія Залужного прагненням перезавантажити всю систему органів нацбезпеки та оборони України.

"Звільнення" Залужного: коротко про головне

  • Ввечері 29 січня низка телеграм-каналів почала повідомляти про те, що Валерія Залужного звільнили з посади головнокомандувача ЗСУ.
  • Невдовзі журналісти, посилаючись на власні джерела, писали, що це таки сталося. Причому це були як джерела у військовому колі, так і в інших оборонних структурах.
  • Пізніше з'явилося дивне пояснення від Міноборони. У ньому запевняли, що "це все неправда". Але не вказували жодного імені та прізвища. Відтак, достеменно незрозуміло, що саме малося на увазі. Особливо з урахуванням того, що того ж дня витали чутки про звільнення Рустема Умєрова.
  • Через годину речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров у коментарі 24 Каналу інформацію про звільнення Валерія Залужного спростував. Він наголосив, що президент України нікого не звільняв.