Варто зазначити, що минуло понад 2 тижні з того, як на Роберта Фіцо вчинили замах. Тоді словацький прем'єр зазнав вогнепальних поранень у живіт.

Цікаво Замах на Фіцо: чому одужання словацького прем'єра буде "надзвичайно довгим"

Який стан здоров'я Фіцо зараз

Директор лікарні, де лікувався Фіцо, Міріам Лапунікова розповіла журналістам словацького видання ta3, що стан прем'єр-міністра країни стабілізований. Окрім того, Роберт Фіцо вже почав реабілітацію.

Цього ж дня директорка повідомила, що медична комісія визначить дату виписки глави словацького уряду з лікарні. Було зазначено, що після виписки урядовець отримуватиме домашній догляд, згідно з власним проханням прем'єр-міністра Фіцо, підтвердженим лікарем.

Що відомо про замах на Фіцо

  • У місті Гандлов 15 травня під час виїзного засідання словацького уряду, на якому був присутній прем'єр-міністр Фіцо, пролунали постріли. Один з натовпу покликав прем'єр-міністра до себе, спонукаючи його підійти, після чого останній був застрелений. Пораненого політика доставили до найближчої лікарні в Банській Бистриці, і, як повідомлялося, після інциденту він перебував у свідомості.
  • Швидко відреагувавши на інцидент, словацькі правоохоронці оперативно затримали нападника, яким виявився 71-річний Юрай Цинтула. Чоловік заявив, що його дії були мотивовані незгодою з політикою уряду. Наразі слідчі шукають потенційних співучасників, оскільки після нападу його сторінки в соціальних мережах були раптово видалені, а листування зникло.
  • Президент України Володимир Зеленський засудив замах на словацького прем'єра. За його словами, слід докласти всіх зусиль, щоб насильство не стало нормою в будь-якій країні, формі чи сфері. Лідер країни побажав якнайшвидшого одужання Фіцо та висловив солідарність із народом Словаччини.
  • Стан Фіцо був критичним, але його вдалося стабілізувати завдяки зусиллям медиків. Міністр оборони Словаччини похвалив лікарів за їхню чудодійну роботу з лікування прем'єр-міністра.
  • Варто зазначити, що Роберт Фіцо відзначився своїми проросійськими поглядами та скандально висловлювався про війну проти нашої країни. Що відомо про нинішнього главу словацького уряду – читайте у матеріалі.