Як розповіли в українській розвідці, замах на Мацегору скоїли вчора, 7 червня. Інцидент відбувся у місті Старий Оскол у Бєлгородській області.

Дивіться також Окупанти навіть деяких колаборантів судили: як зараз живуть українці на лівобережжі Херсонщини

У Мацегори все погано

Як саме відбувся замах, у ГУР не уточнили. Втім, додали, що Мацегора має всі шанси потрапити на концерт Кобзона. Московські лікарі вже другу добу поспіль намагаються врятувати колаборанта. "Стан зрадника українського народу — критичний", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на момент повномасштабного вторгнення Геннадій Мацегора був міським головою Куп'янська від партії ОПЗЖ. Цю посаду він займав з 2020 року.

Коли до міста вторглися російські загарбники, чиновник добровільно пішов із ними на співпрацю.

Вже після звільнення Куп'янська, яке відбувалося 10 вересня 2022 року, зрадник утік з росіянами до Бєлгородської області. Там до Мацегори приставили посилену охорону, яка колаборанта не вберегла.

Зазначимо, що нещодавно ЗСУ ліквідували чергового колаборанта Романа Максименка, який довгий час служив в окупаційній поліції Криму, а після виходу на пенсію чоловік подався найманцем у ПВК "Вагнера".

Здав Куп'янськ без бою

  • У лютому 2022 року проти Геннадія Мацегори відкрили кримінальне провадження. Міському голові інкримінували скоєння дій, спрямованих на шкоду суверенітету України.
  • Наприкінці травня 2024 року стало відомо, що справу ексмера Куп'янська відправили до суду.
  • За даними слідства, ще у перші дні повномасштабного вторгнення Мацегора перейшов на бік окупантів.
  • 27 лютого 2022 року обвинувачений записав відеозвернення з метою створення хибного враження у місцевого населення про турботу окупаційної влади.
  • Також відомо, що посадовець усіляко сприяв російським окупантам у Куп'янську. Він забезпечував їх транспортом, житлом, пальним та їжею.
  • У червні 2022 року зрадник підписав протокол засідання про створення окупаційної адміністрації під назвою "тимчасова цивільна адміністрація Харківської області". Мацегора фактично без бою здав місто.
  • В Україні він перебуває у розшуку.