Прикордонник Сергій Колмогоров засуджений на 13 років Маріупольським судом за події вересня 2014 року. Тоді на фронті було неспокійно. Українські війська щойно втратили свої позиції у Новоазовську. Ворог постійно обстрілював українські позиції. Сергій разом з побратимами чергував на тимчасово облаштованому блокпосту. Вночі там з'явився автомобіль і почав подавати сигнали про місцезнаходження українського блокпоста в море.
Людина говорить, передає по рації, що машина мигає в море. Підійшли до нього, авто почало втікати. Він крикнув і почав стріляти вверх, в повітря. Після вистрілів за командою передали, що машину перехоплюють,
– згадує очевидець, демобілізований прикордонник Андрій Косенчук.
Авто не зупинилось ні на вимогу військовослужбовців, ні після попереджувальних пострілів, каже Сергій і його адвокати. В результаті 9 прикордонників відкрили вогонь. Пасажирка загинула, а водій нібито втік на окуповані території. Сергія ж посадили до в'язниці за умисне вбивство. Він та його командування переконані, що виконували наказ і діяли згідно зі статутом.
Читайте також: Арешт солдата Сергія Колмогорова – ніж в спину українській армії, – Садовий
"Жодного порушення солдат Колмогоров не допустив, навіть дисциплінарного правопорушення. Він виконав свій бойовий наказ. Замість того, щоб його нагородити за оборону України, він отримав 13 років позбавлення волі", – заявив керівник тактичного угруповання "Кордон сектору М" Олег Медведчук.
Зрештою, внутрішнє розслідування встановило, що дії Сергія і його побратимів були законними. У соцмережах пишуть про те, що Маріупольський суд засудив військового через проросійські погляди колегії. Сьогодні рішення суду та тамтешньої апеляції мала переглянути остання інстанція – Вищий спеціалізований суд.
На засідання з Бердянська приїхала мати військового. Вона також переконана, що вирок її сину несправедливий. Також до суду прийшли громадські активісти, народні депутати, прикордонники. Однак, не зважаючи на величезний резонанс, суд не відбувся. Не прийшли прокурори. Через це група підтримки разом з народними депутатами пішла на зустріч до Генпрокурора. Виявилось, саме через резонанс військові прокурори не з'явилися. І тепер разом з Юрієм Луценком переглядатимуть свою позицію.