Про це у своєму фейсубці розповіла заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. За її словами, щодо посади голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва у "Слузі народу" провели внутрішні праймеріз.

Зверніть увагу! Не лише Яременко: "Слуга народу" покарає недобросовісних нардепів в комітетах

Нам пощастило з великою кількістю сильних кандидатів. Кожен, хто подав свою програму, є гідним керувати комітетом, але вибрати потрібно когось одного. Консолідованим рішенням усієї нашої команди новим головою обрано Лізу Ясько,
– заявила вона.

Водночас Кравчук підкреслила що керувати таким комітетом – це не бонус і не нагорода, а серйозна відповідальність. І вже від завтра новообрана очільниця буде виконувати поставлені завдання.

Раніше нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура зазначав, що окрім Ясько, у політсилі найбільшу підтримку також отримала Галина Михайлюк. І обирали саме з цих двох кандидатур, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Додамо, що Галина Михайлюк – чинна заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Вона також входить до складу делегації Ради у Парламентській асамблеї НАТО.

До теми! Скандал з Україною в ПАРЄ: на сесію поїде "слуга народу" Ясько – для чого

Чому Богдан Яременко позбувся посади голови комітету Ради з питань зовнішньої політики

Річ у тім, що він потрапив у секс-скандал. Журналісти зафіксували, як нардеп прямо у сесійній залі листувався з повіями та запитував їх про вартість послуг. У відповідь політик заявив, що це провокація. Щопрвда, за декілька годин він прибрав свій допис про провокації та написав там вибачення. Згодом виявилося, що його змусив вибачитися пранкер-"Рябошапка", якого сьогодні знають як Джокер.

У "Слузі народу" спочатку заявили, що ніяк не каратимуть Яременка, але згодом Давид Арархамія назвав три виходи з ситуації: зняття його з посади глави комітету, виключення із фракції, зняття з Яременка депутатського мандата. Водночас закликали звільнити Яременка з посади голови Комітету Верховної Ради фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

1 листопада Яременко сам заявив про те, що складає повноваження глави парламентського комітету із зовнішньої політики та написав відповідну заяву. Після цього голова фракції Давид Арахамія заявляв про трьох можливих кандидатів на посаду голови комітету, однак їхні імена не назвав.

Радимо ознайомитися! Ганьба, Яременко, повії: український депутат набув насправді світової "слави" – огляд ЗМІ

Що відомо про Єлизавету Ясько

Їй – 28 років. Наразі вона є головою української делегації ПАРЄ. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Шевченка. Крім того, Ясько – перша українка, яка закінчила Школу державного управління Блаватника в Оксфордському університеті. Під час навчання в Оксфорді була президентом української спільноти Оксфордського університету.

Вона – засновниця ініціативи Yellow Blue Strategy, викладачка Українського католицького університету. Також є членкинею політичної платформи "Європейська сотня". Працювала в Міністерстві з питань діджиталізації, культури медіа та спорту Великої Британії.