11 квітня 2017-го року речник Білого Дому Шон Майкл Спайсер заявив наступне: "Росія поставила своє ім’я під удар. Питання не в тому, як довго цей союз тривав, але в якийсь момент вони визнають, що знаходяться на неправильному боці історії в дуже поганому стані і доволі швидко".
Отже, у США є уявлення про правильний бік історії. Причому Росія не визнає цей бік історії правильним. Давайте послухаємо Президента Путіна, який того ж дня заявив наступне.
Путін ніби відповідає американській еліті — правильне бачення історії в вашому розумінні пов’язане з порушенням міжнародних правил раз за разом, тому ваша історія доволі нудна.
Ви брехали про зброю масового знищення в Іраку, ми можемо брехати про відсутність хімічної зброї в Сирії і брехати про відсутність наших вояків на Донбасі.
Читайте також: Євросоюз не готовий висувати Москві ультиматум, – експерт
Хто кого перебреше, хто кого пересилить, той і напише правильну історію — ось що каже Путін. Адже вважається, що історію пише переможець. Хоча іноді переможців не лишається, і тоді історію пишуть нащадки переможених. Тобто хто з переможених став сильнішим, той і пише історію подій, в яких переможців не лишилося.
Наприклад, згадаймо час Ординського Ярма (в баченні українців), монголо-татарського іга (в баченні росіян) чи Монгольської навали на Русь (в баченні західної цивілізації). Правильного боку історії цього часу не існує.
Усі сьогоднішні цивілізації з причини історичної толерантності намагаються оминути термін "рабська залежність Московії від монголів". Стародавній Київ намагався бути гідним і уникнути рабської покірності щодо монголів, але став на неправильний бік історії.
А рабська Московія, ціною рабської залежності від монголів, стала на правильний бік історії. Так Московія стала переможцем і написала свою історію.
Дивіться більше у випуску програми "Заочні дискусії з Сергієм Дацюком".