Аби перевірити її ефективність, на території Німеччини провели безпрецедентні випробування.
“Навчання отримали назву "Швидка стріла". Вперше ми протестували систему повністю, пройшли весь цикл - від виявлення ворожої ракети до перехоплення”, - каже керівник активної системи тактичної оборони від балістичних ракет Алессандро Пера.
До цього часу випробування проводили лише віртуально. Жодних бойових снарядів.
“Цього разу ми запустили справжню балістичну ракету. Зрозуміло, такі випробування значно відрізняються від змодельованих на комп'ютері. Все дуже реально”, - каже керівник активної системи тактичної оборони від балістичних ракет Алессандро Пера.
“Весь процес від запуску ракети до її перехоплення тривав 5 хвилин. Тобто у нас було надто мало часу, щоб підняти слухавку, набрати номер і зателефонувати потрібним людям. Все мало відбутися швидко і без зайвої метушні. Наша структура командування та контролю спрацювала ідеально”, - каже генерал-лейтенант, заступник командира штабу ВПС у Рамштайні Фрідріх Пльоґер.
Натівська система ПРО складається з кількох пов'язаних між собою елементів. Розглянемо на прикладі випробувань у Німеччині. Ворожу боєголовку виявив радар на американському есмінці "Салліванс". Інформацію передали до ракетного комплексу "Патріот" на Криті. Звідти і запустили перехоплювача. Навчання також довели, що у складній системі передачі інформації немає жодних затримок. Дані з корабля надійшли миттєво, перехоплення відбулось без зволікань.
Попри успіх, у НАТО вже планують вдосконалення системи. Але наразі головний пріоритет - територіальне розширення щита ПРО.