Про зміни, які внесли депутати

– Одна з великих змін – це співоплата за медичні послуги. Депутати її відкинули. Оплата буде 100% покрита, або взагалі не будуть оплачені. Є витрати, які не покриватимуться. Наприклад, естетична медицина, або стоматологія, які не є невідкладними. Кожного року ми будемо визначати, які послуги будуть безкоштовними. Ми маємо також додаткові програми, які допомагають покрити ті витрати, є державні закупівлі ліків та програма "Доступні ліки", маємо специфічні програми.

Були правки, які були внесені через комітет. Були і корисні: про те як будуть договори підписуватись, які будуть функції Національної служби здоров’я.

Читайте також: Депутати відкинули співоплату за медичні послуги, – Супрун

Хто буде контролювати грошові потоки

– Національна служба здоров’я буде розпорядником коштів і вони будуть напряму виплачувати лікарям або лікарням. За ті послуги, які були надані пацієнтам. Тобто, буде рахунок, який буде йти в службу здоров’я, і потім кошти напряму будуть йти від казначейства до лікарні.

Не буде зовсім посередників, все буде йти через комп’ютерну систему. Лікар буде отримувати кошти за кожного пацієнта, а пацієнт буде сам обирати в кого лікуватись, так буде на первинній ланці, а з 2020 року вже по діагностиці будуть оплачуватись медичні послуги – це будуть лікарі, ліки, витратні матеріали і комунальні платежі лікарень.

Як будуть карати хабарників і порушників

– Ми створимо такі умови, що лікарям буде невигідно просити в пацієнтів гроші. Але якщо будуть порушення то пацієнти зможуть звернутись до Національної служби здоров’я і надати скаргу на лікаря, або на лікарню і після цього будуть проводитись перевірки. І якщо будуть виявлені порушення, то служба зможе розірвати контракт з лікарем і лікарнею.

Про оплату послуг

– Зараз 97% українців оплачують свої медичні послуги, держава покриває тільки 3%. Після реформи ми зможемо покрити 90% того, що потребує пацієнт. Кошти будуть більш ефективно використовуватись, вони не будуть йти через чиновників.