Зауважимо, що енергонезалежність залишається пріоритетною темою для держави. Відтак, потрібні прилади вітчизняного виробництва, які допоможуть вистояти навіть у найтемніші часи, повідомляє 24 Канал за підтримки компанії Cosmolot у спецпроєкті Brave Inventors.
Читайте також Рятує вдвічі більше життів: як Evac Kit допомагає парамедикам
У новому випуску український розробник ПП "АСФ Енерджі" Олексій Суханов розповів про мобільний комунікаційний центр "Джерело". Про те, наскільки потужний винахід, для чого він призначений і скільки коштує – читайте далі.
На що здатна зарядна станція "Джерело": дивіться у відео
До "Джерела" можна під’єднати практично будь-який девайс
Розробник продемонстрував дві зарядні станції "Джерело". Класичну, яка видає напругу 220 вольтів та є універсальною для майже всіх приладів. А також створену спеціально для використання зі Starlink або слабкострумовою електронікою – рацією, ноутбуком, планшетом чи телефоном.
Загалом від "Джерела" можна заряджати сім різних девайсів. Зокрема через порти Power Delivery, кожен з яких видає по 100 ватів.
Винахід дозволяє завжди залишатися на зв’язку / Фото Brave Inventors
Крім того, можна скористатися 4 портами USB quick-charge, потужністю 36 ватів кожен. І водночас живити Starlink.
На що здатна зарядна станція
Якщо живити Starlink від "Джерела", то на максимальній потужності зарядної станції вистачає щонайменше на 21 годину. Попри це, варто зазначити, що живлення Starlink залежить від різних факторів: погодних умов, температури повітря тощо.
Розробник додав, що за відгуками ЗСУ станція працює добу, а іноді – й півтори. Одна зарядна станція важить 6-10 кілограмів.
"Джерело" може живити Starlink від 21 години / Скриншот з відео
Головне завдання цього винаходу – дати можливість ЗСУ завжди бути на зв’язку. Крім того, "Джерело" дозволяє заряджати ґаджети, необхідні для виконання інших важливих завдань.
Щоб підзарядити станцію, зазначає розробник, достатньо до 3,5 годин. Це за умови, що вона повністю розряджена.
Якщо говорити про більшу модель – "Джерело-370" – то її заряджають до 6 годин. Усе через більшу місткість акумулятора – ця зарядна станція розрахована на зарядку 80 смартфонів, або 20 дронів типу Mavic 3.
Тут (у меншій моделі зарядної станції – 24 Канал) ми розробили контролер, який визначає точку максимальної потужності. Ми не взяли готове рішення, а самі зробили на базі мікроконтролера, і самі запрограмували його. Щоб він отримував максимальну потужність від зарядки за допомогою сонячних панелей, акумуляторів чи мережі 220 вольтів,
– стверджує Олексій Суханов.
Так, зарядні станції "Джерело" можна заряджати від сонячних панелей. Крім того, їх модифікують в залежності від потреб користувачів.
Що входить у комплект "Джерела"
У набір до зарядної станції входять:
- блок живлення, який є у чохлі;
- кабелі для його підключення;
- Power Delivery на 100 ватів, за допомогою яких можна під'єднати гаджети.
"Корпуси ми також розробляємо на нашому підприємстві самі – це композитний матеріал, два шари алюмінію і пластик. Вони доволі легкі порівняно зі сталевими корпусами. Та просто дешевші, ніж із чистого алюмінію", – пояснює розробник.
Стилізовані під мультикам кейси виробляють партнери розробників на швейному виробництві. Завдяки їм "Джерело" можна легко переносити.
До слова, кейс виконує не лише декоративну функцію, але й захисну. І це вже не кажучи про додаткові кишені, куди можна скласти чимало корисних речей.
Зокрема необхідні комплектуючі, що входять у набір до зарядної станції. Додаткові розʼєми, кабелі та інше приладдя дозволяє зарядити буквально все.
"Джерело" може бути невидимим для РЕБ
Як розповідає розробник, на початку 2023 року росіяни розпочали піар-кампанію про те, що вони бачать українські точки Wi-Fi на відстані до 10 – 15 кілометрів. Тоді розробники "Джерела" вирішили, що потрібно зробити так, аби радіосигналу взагалі не було. Тобто, щоб комутація з мережею Інтернет відбувалась суто по дротах.
Ми можемо під'єднати до цієї станції ноутбук через мережевий кабель або телефон через кабель Type-C і також отримувати доступ до інтернету, чи планшет... І не буде ніякого радіовипромінювання, окрім Starlink, який дуже малопомітний для РЕБу,
– зауважує Олексій Суханов.
Скільки загалом станцій вже вдалося передати
Підприємство "АСФ Енерджі" почало виготовляти зарядні станції з серпня 2022 року. Наразі вдалося створити орієнтовно 800 штук.
Водночас, якщо говорити саме про станції для Starlink, то їх поки зробили до 15 одиниць, адже це нова розробка. Такі зарядні прилади – просто незамінна річ в умовах, коли інших джерел енергії немає.
Зарядна станція "Джерело" / Скриншот з відео