До таких висновків дійшли фахівці "Лабораторії Касперського".

Під час експерименту були протестовані кілька телефонів, які працюють під управлінням операційних систем Android і iOS. За допомогою USB вони підключалися до комп'ютерів, на яких був Windows і MacOS.

Під час зарядки з телефону по USB на комп'ютер передавалися дані, пакет яких залежить від виробника, версії системи, прошивки пристрою. За даними "Лабораторії Касперського", відбувається передача стандартного пакета даних, куди входить тип пристрою, серійний номер, інформація про файлову систему і так далі.

Компанія відзначає, що ці дані можуть використовувати хакери, оскільки ідентифікація пристроїв дозволяє визначити його слабкі місця.

В результаті цих дій на пристрій може бути непомітно встановлено додаток для управління файловою системою, який не можна видалити стандартними засобами. Призначені для користувача дані при цьому залишаються на місці, але ґаджет виявляється повністю скомпрометованим,
— йдеться в повідомленні.

Такий метод дає зловмисникам можливість встановлювати і видаляти програми, копіювати фотографії, відео, повідомлення, кеш додатків і файлів.

Експерти радять дотримуватися таких рекомендацій:

— встановлюйте на телефони паролі;

— використовуйте для зарядки тільки ті комп'ютери, яким довіряєте;

— вимикайте смартфон під час зарядки.

Читайте також: 5 додатків, які зроблять Facebook цікавішим