Президент тільки повернувся з Німеччини після виступу на Мюнхенській конференції.

Читайте також Лягати в гроби і чекати військових українці не будуть, – Зеленський щодо паніки через напад

Зеленський заслухав дані розвідки

Зеленському надали інформацію від розвідки про ситуацію на території Росії та Білорусі, вздовж українського кордону, а також на окупованих територіях.

На нараді говорили й про гуманітарні проблеми. Силовики з президентом обдумували можливі сценарії розвитку подій та кроки України.

Важливо, що Зеленський доручив вивчити додаткове матеріально-технічне забезпечення військ.

Загострення на Донбасі

  • На Донбасі протягом останніх кількох діб бойовики активізувались. Лише 17 лютого вони відкривали вогонь 60 разів, 18 лютого – 66, від початку доби 19 лютого – 101. Окупанти вбили двох українських захисників та поранили ще чотирьох.
  • Російські найманці обстрілюють і цивільну інфраструктуру. Особливого цинізму додає те, що окупанти ведуть вогонь з артилерії, яку розмістили у житлових масивах. Таким чином ворог хоче спровокувати ЗСУ на відповідь, однак наша армія не піддається.
  • Окупанти посилили свою пропаганду. Вони поширюють фейки, мовляв, Україна збирається нападати та навіть "обстріляла" Ростовську область.
  • Ватажки бойовиків 18 лютого оголосили так звану "евакуацію". Людей з окупованих територій вивозять в Росію.
  • Ще перед цим Москва стягнула свої війська до українських кордонів. Президент США Джо Байден 18 лютого заявив, що кремлівський лідер Володимир Путін вже схвалив рішення про напад на Україну.

До речі – Провокація та чиста брехня, цинізм, – Зеленський про "снаряди в Ростовській області":

Текст поста Офісу Президента:

Володимир Зеленський провів в аеропорту "Бориспіль" нараду з керівництвом силових відомств.

Після повернення з Мюнхенської конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський провів нараду з керівництвом сил безпеки та оборони, що відбулася в Міжнародному аеропорту "Бориспіль". Глава держави заслухав детальні звіти про події останньої доби на сході України та стан бойової готовності військ.

Президент отримав актуальну інформацію від розвідувальних служб щодо ситуації на території Росії та Білорусі вздовж українського кордону, а також на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей.

Крім того, йшлося про нагальні проблеми гуманітарного характеру та шляхи їх розв'язання.

Учасники наради обговорили можливі сценарії подальшого розвитку подій та необхідні кроки України у разі реалізації кожного з них.

Володимир Зеленський дав доручення щодо актуального додаткового матеріально-технічного забезпечення військ.