Перша із них – це "розбірки" ФСБ з представниками міноборони за "потоки". Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що посада куратора усіх будівництв міноборони Росії та утримання усіх об'єктів – це доволі великі гроші. Зазначимо, що Іванова затримали 23 квітня.

До теми Арешт заступника Шойгу: в ISW сказали, що за цим стоїть і які будуть наслідки для Кремля

"Колосальні гроші на це виділяються. Звісно, колосальні гроші крадуться", – наголосив політтехнолог.

Друга версія – якби це дійсно був виключно корупційний скандал, то, ймовірно, це затримання перенесли б після "інавгурації" Владіміра Путіна.

Тобто його прямо притягли до зали суду відразу ж. Тому, найімовірніше, тут йдеться все-таки про те, що Путіна переконали, що Іванов справді працював на якусь іншу структуру або спецслужбу,
– додав Тизенгаузен.

Момент упустили

Нині в Росії міркують над тим, що саме інкримінувати затриманому. На думку політтехнолога, навряд чи це буде держзрада.

Усе через те, що тоді з'ясується, що в країні-агресорці упустили цей момент, бо ця людина була при розробці планів наступу Росії, мала доступ до секретної інформації та ходила поруч з Путіним. Тизенгаузен вважає, що це буде саме хабарництво. Однак, "вище" в країні-агресорці розумітимуть, за що насправді.

"Смішно ж, що в Росії когось за корупцію з вищих ешелонів. Там явно нашептали. Це ще один прокол після "Крокусу", що ви, в принципі, не розумієте, що у вас відбувається у ваших спецслужбах, хто на кого там працює", – додав Борис Тизенгаузен.

Якщо, наприклад, замінити міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу, то це буде зміна фактично усієї вертикалі відомства.

Затримання Іванова: що відомо

  • Прессекретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що міністра оборони Росії заздалегідь попередили про затримання його заступника.
  • Тимура Іванова відправили на 2 місяці до СІЗО. У російському ЗМІ заявили, що насправді його арештували через державну зраду. Однак, у Росії про це не хочуть відкрито говорити.
  • Адвокат заступника Шойгу переконує, що Іванову інкримінують лише хабарництво. А, мовляв, інформація про держзраду – неправдива.
  • Як повідомило джерело 24 Каналу в українській розвідці, заступника міністра оборони Росії затримали у результаті дій ГУР МО. Українські розвідники отримали доступ до документів Іванова та конфіденційної інформації ворога. Проти нього почали розслідування тоді, коли це стало відомо у "ширших колах Росії".
  • У британській розвідці називають арешт Іванова одним із найсерйозніших скандалів десятиліття.