Про це розповів 24 каналу політолог Тарас Загородній. Однак, він наголосив, що ПАР завжди більше мала відносини із Заходом, тому тут варто все ж розрізняти.

Читайте також Поріг третьої світової, – політолог пояснив конфлікти, що можуть "запалити" планету

Чи причетна росія до заворушень у ПАР

Загородній наголосив, що Південно-Африканська Республіка ще з часів СРСР ніколи не входила в сферу впливу росії.

Вона (ПАР – 24 канал) була все ж таки капіталістичною економікою, більше мала відносини із Заходом,
– зауважив політолог.

Він додав, що ПАР узагалі була достатньо розвинута як для африканського континенту.

Загородній про те, чи причетний кремль до заворушень у ПАР: дивіться відео

"росія зараз їде по старих запасах"

За словами Загороднього, російські посадовці нині відвідують ті країни, в яких вони свого часу підтримували так звані визвольні й антиколоніальні рухи. Там у росіян ще залишилися зв'язки.

росія зараз їде по старих запасах, якщо можна так сказати,
– заявив він.

Політолог зазначив, що відносини росії з цими країнами нині ґрунтуються не на ідеологічних чинниках, а більше на прагматично-економічних.

Загородній додав, що росія намагається консолідувати цей фронт, лякаючи африканські країни голодом. Так вона намагається отримати підтримку в ООН, вирішуючи свої питання впливу на цьому регіоні.

Поїздка лаврова до Африки: що відомо

  • Наприкінці липня сєргєй лавров влаштував турне по Африці. Міноборони Великої Британії розповіло, для чого очільник російського мзс туди поїхав.
  • сєргєй лавров відвідав Єгипет, Ефіопію, Уганду та Республіку Конго. Політолог Микола Давидюк наголосив, що просто більше ніде російських представників не хочуть приймати.
  • Перебуваючи у Єгипті, сєргєй лавров натякнув, що Україна має погодитися на умови росії, погрожуючи ескалацією війни. Таку заяву він зробив під час пресконференції з єгипетським колегою.

Вас може зацікавити – що криється за одіозними заявами медведєва: дивіться відео