Він наголосив, що потрібно боротися зі злом, тобто Росією, а не капітулювати. Зазначимо, що скандальна заява понтифіка прозвучала в інтерв'ю швейцарському мовнику ще в лютому, але поширювати в публічному просторі її почали лише 9 березня.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Реакція на слова понтифіка

У соцмережі Х Едгарс Рінкевичс опублікував пост у відповідь на нещодавню скандальну заяву Папи Римського про мир в Україні. У своєму дописі Рінкевичс наголосив на тому, що "не можна капітулювати перед злом".

Мій вислів недільного ранку: не можна капітулювати перед лицем зла, треба боротися з ним і перемогти його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало,
– зазначив латвійський лідер.

Пояснення слів Франциска

  • Одразу після розголосу у Ватикані спробували пояснити, що ж Папа Римський мав на увазі своєю заявою. Директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні зазначив, що нібито Франциск лише підхопив вираз журналістки про "білий прапор".
  • За його словами, понтифік хотів акцентувати саме на "припиненні військових дій" і "перемир'ї, досягнутому за допомогою сміливості переговорів". Як пояснив речник, мова про капітуляцію не йшла – лише про перемовини.
  • Він додав, що папа Франциск висловлює, так би мовити, "глибоку прихильність до змученого українського народу".