Це свідчить про те, що росіяни вкрай потребують паузи в бойових діях, тому намагаються різними способами просувати свої наративи про перемир'я на їхніх умовах. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Цікаво Путін визнав проблеми російської ППО після атаки дронів на Москву

Шейтельман згадав, як 29 травня в італійській газеті La Repubblica написали, що деякі європейські дипломати працюють над тим, аби вмовити Зеленського відредагувати його план миру. Тобто прибрати з нього певний набір вимог.

Я вірю, що в газеті ця публікація є російською і припускаю, що Лаврову зараз доручено працювати над цим. Типу відредагувати мирний план Зеленського під потреби Росії,
– прокоментував політтехнолог.

Росіяни просувають власний наратив

Росіяни уже кілька місяців зайняті спробами вмовити Україну піти на мир на їхніх умовах. Адже агресора війна дуже виснажила і він вкрай потребує паузи.

Натомість всі заяви Лаврова, щонайменше з осені, спрямовані на те, аби торгуватися за мир.

Лише погляньте, скільки людей вони долучили. В них нещасний Генрі Кіссінджер на 101-му році життя змушений публікувати свої мирні плани, інтерв'ю давати тощо. Те ж саме із Папою Римським, який теж на схилі літ вимушений роз'їжджати по світу, тепер взялися і за президента ПАР, щоб він їздив, взявши з собою 5 інших африканських президентів і пропонував "мирний план",
– резюмував Шейтельман.

Зауважте!

Генрі Кіссинджер – ексдержавний секретар Сполучених Штатів Америки та радник національної безпеки. З 2008 року виступав проти прийняття України в НАТО, критикував санкції щодо Росії, виправдовував окупацію Криму. У 2022 році виступив з одіозною заявою і порадив Україні віддати свої території Росії. Однак за кілька місяців він сказав, що Україна не має віддавати свої території і вперше у серпні 2022 року підтримав членство України в НАТО.

Лавров намагається створювати інфоприводи

  • 29 травня міністр іноземних справ Росії почав своє турне Африкою з Кенії, потім планує поїхати до Бурунді, Мозамбік та ПАР. За повідомленнями росЗМІ, з африканськими лідерами переважно обговорювалася торгово-економічна співпраця.
  • Днями речник ГУР Андрій Юсов заявив, що Владімір Путін є метою для ЗСУ №1, однак про його ліквідацію не мовиться, радше про покарання за злочинні в суді в Гаазі. Лавров відреагував на ці слова української розвідки і назвав Україну "терористичною державою". Також закликав Захід вести санкції проти Києва.