Євгєній Пригожин уникає критики у бік російського диктатора Владіміра Путіна. Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Лісний.

Дивіться також У Росії вперше закликали на телебаченні змістити Путіна: хто почав "флешмоб"

Роль Пригожина у Росії

Олег Лісний зауважив, що у Росії немає громадянського суспільства. Якби воно було, то нею не керували б такі недолугі люди. Навіть ліберали, які живуть за межами країни-агресорки, не є представниками дієвої опозиції.

"Більшість із них – агентура ФСБ, яка поширює вигідні для російського режиму меседжі й отруює мізки українців", – переконаний він.

Тож на громадськість намагається впливати Євгєній Пригожин, який звертається до народу так, що вони сприймають його слова як літературну російську мову. Втім, у промові він називає прізвища та посади, уникаючи критики самого Владіміра Путіна.

Він є керованим хаосом на службі у Путіна поки що, а там буде видно, як будуть розвиватися події, – пояснив він.

Ймовірно, що Пригожин виконує роль каталізатора невдоволення простих росіян й може надалі стати одним із ключових гравців шахової партії, під час якої буде розігруватися не історія після Путіна, а історія після Росії.

Олег Лісний розказав, у чому полягає місія Пригожина в Росії: дивіться відео

Маразматична діяльність Пригожина: ключове

  • Нещодавно Пригожин оголосив, що його ПВК "Вагнера" виходить із Бахмута. Після цього він розпочав турне містами Росії. У такий спосіб він закликає готуватися до тривалої війни, переводити економіку на військові рейки та оголосити загальну мобілізацію.
  • Втім, своєю діяльністю Пригожин нарвався на гнів посіпак Кадирова. Адам Делімханов та Магомед Даудов записали відеозвернення з погрозами для очільника ПВК "Вагнера".
  • Водночас конфлікт між керівником ПВК "Вагнера" та Кремлем поглиблюється. У зведенні Інституту вивчення війни мовиться про те, що Пригожин в черговий раз робить спроби підірвати авторитет Путіна.