Про це 24 каналу розповів журналіст білоруської служби "Радіо Свобода" Валерій Калиновський. На його думку, самопроголошений президент Білорусі Лукашенко своїми заявами не показував, що він готовий до знищення України чи що він готовий брати участь у бойових діях на боці Росії.

Важливо Чорний день для Лукашенка: Європарламент затвердив доленосну резолюцію

Лукашенко передав слова Путіна

Журналіст вважає, що слова Лукашенка – це заклик Києву, щоб той погодився на умови, які висуває Москва.

Думаю, що це не його особисті слова. Це слова, які його попросив сказати чи передав Володимир Путін. Це фактично позиція Володимира Путіна,
– впевнений Калиновський.

Водночас Лукашенко порівняв нинішню ситуацію із Другою світовою війною, після якої у всіх "зарубцювалися рани". Калиновський вважає, що цим висловлюванням Лукашенко показав своє бачення і розуміння відповідальності за все, що коїться нині в Україні.

Європарламент зробив резолюцію щодо Білорусі

Калиновський додав, що Європарламент зробив резолюцію і закликав засудити Лукашенка разом із Путіним як винного за співучасть у воєнній агресії проти України.

Водночас, на думку журналіста, самі білоруси прагнуть миру.

"Білоруси хочуть, щоб був мир в Україні, щоб не відбувалося те страшне, що відбувається. Є трохи людей, які вимушені працювати так, як їм про це вказує влада, як їм підказують з Росії, але пересічні білоруси хочуть миру і тим більше не хочуть участі білоруської армії у цій агресії", – сказав журналіст.

Валерій Калиновський про заяви Олександра Лукашенка щодо знищення України: дивіться відео

Про резонансну заяву Лукашенка

  • Лукашенко на засіданні ОДКБ заговорив про "повне знищення України", якщо Київ не зупиниться і почне "мирні переговори".
  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк гостро відповів на погрозу Лукашенка про "повне знищення України". Він вважає, що Лукашенко транслював свої страхи.
  • Секретар РНБО України Олексій Данілов також відреагував на вислови очільника Білорусі і потролив його, закликавши українців не слухати "потенційних клієнтів мавзолею імені Путіна".
  • Лукашенко також зробив заяву і про майбутнє Білорусі у разі, якщо "Росія розвалиться".