Терентьєв написав заяву про відставку: що відомо

Першим про це написав колишній депутат Ігор Мосійчук своєму у телеграм-каналі з посиланням на джерело в Офісі Президента. Мовляв, Терентьєв пішов у відставку після розмови з президентом Зеленським.

Зверніть увагу Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку, заявивши про політичний тиск

Розмова глави держави та очільника АМКУ начебто стосувалася стягнення штрафу з компанії "Тедіс" – АМКУ наклав на цю компанію 6,5 мільярда гривень штрафу, суди щодо його стягнення почалися 23 червня.

Про це ж написав у фейсбуці й журналіст Юрій Бутусов. За його словами, інформації офіційної наразі немає, але він має підтвердження з кількох джерел.

За словами Бутусова, монопольну схему з цигарками створили ще за Януковича – у 2011 році. У 2021 спливли б терміни десятирічних контрактів, а штраф АМКУ змусив би "Тедіс" допустити на роздрібний ринок інші компанії.

Про те, що голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв написав заяву про відставку, в коментарі УНН підтвердила уповноважена АМКУ у 2015 – 2019 Агія Загребельська: "Він написав заяву, але бореться за те, щоб залишитися".

У вересні 2019 року все керівництво Антимонопольного комітету України звільнили, крім Терентьєва. Не факт, що звільнять і тепер, адже питання відставки буде розглядати Рада, як і питання відставки Смолія.

Причини відставки Тереньєва

Згодом Юрій Бутусов написав, Терентьєв написав заяву про відставку напередодні увечері в Офісі Президента. Сталося це під тиском самого Володимира Зеленського.

За словами журналіста, тепер доля Терентьєва – в руках парламенту, оскільки президент не має повноважень звільнити очільника АМКУ.

Терентьєв відкрито виступив проти Зеленського, і, швидше за все, отримає підтримку з боку групи Ігоря Коломойського, а також низки інших депутатських груп "Слуг народу". З огляду на, що Зеленський, Шефір та Єрмак роблять спроби змусити піти з посади спікера і самого Дмитра Разумкова, думаю, за звільнення Терентьєва розгорнеться запекла боротьба,
– зауважив він.

Бутусов підкреслив, що причина такої ситуації – боротьба за контроль роздрібного ринку сигарет, в якій Зеленський підтримав монополіста – компанію "Тедіс". І президент по суті допомагає компанії виграти справу про штраф з боку АМКУ у 6,5 мільярда гривень.

"Об'єктивності заради, парламенту все-таки давно слід заслухати звіт глави АМКУ, оскільки критики було чимало з інших питань. Влада фрагментується та сиплеться з рук Зеленського, який замість "Слуги народу" перетворюється, скоріше, в "Слугу двох панів", – констатував він.

До теми Відставка Смолія: глава НБУ написав заяву на звільнення після конфлікту з Зеленським – ЗМІ

Нова заява від Терентьєва

Також Бутусов опублікував ще одну заяву Терентьєва, але вже про відкликання попередньої його заяви про відставку. Написано її на ім’я спікера українського парламенту Дмитра Разумкова.

Відкликати раніше подану заяву про відставку з позиції голови Антимонопольного комітету України від 1 липня 2020 року. Прошу не розглядати заяву та не включати її до порядку денного ані Верховної Ради, ані профільних комітетів,
– мовиться у документі.