І йдеться не про радянську спадщину, яка є на озброєнні армії, а про ті зразки, які можна отримати лише від Заходу. Якщо у Європі залишаються непохитними - і далі відмахуються від летальної зброї для України.

То у Пентагоні думають передати Києву протитанкові ракетні комплекси та стрілецьку зброю. Таку ж пропозицію для американських посадовців підготувала група з 8 колишніх дипломатів та військових. Серед них - колишні посли США в Україні Джон Тефт та Стівен Пайфер. Вони просять про зброю та 1 мільярд доларів для України,
— сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Україні можуть надати протитанкові ракетні комплекси та броньовані авто

Найпотужніша зброя, яку можуть передати Києву - протитанкові ракетні комплекси“Джевелін”. Завдяки самонаведенню, вони працюють за принципом "вистрелив-забув". Особливість ракет в тому, що вони завдають удару по техніці зверху - у найменш захищену ділянку броні. Це легко дозволяє знищувати броньовану техніку та укріплені позиції ворога.

Лобісти Києва просять Пентагон і про броньовані автомобілі “Хамві”. Їх США широко використовували під час кампаній в Іраку та Афганістані. Крім того, на думку аналітиків, армії потрібні безпілотники та засоби боротьби із ними, контрартилерійські радари, медичне обладнання та засоби безпечного зв'язку. Комбати добровольчих батальйонів вже давно просять США про сучасну зброю.

Головне — надавати нам зброю стримання, яка дозволить нам знешкоджувати військову техніку, яка заходить з території Російської Федерації. Ми працюємо, як ви знаєте, на всіх рівнях - від особистих зв'язків народних депутатів, волонтерів, українських громад закордоном,
— сказав народний депутат України Андрій Тетерук.

На Обаму тисне сенат

Барак Обама вже думає над допомогою для України - у Білому домі тривають консультації. На Президента тиснуть з Сенату — заклики надати зброю Києву лунають майже щодня як від членів партії президента, так і від опозиції. Але офіційно риторика Білого дому зводиться до слів "санкції" та "дипломатія".

У Білому домі також наголошують - Київ вже отримав нелетальної допомоги на майже 20 мільйонів доларів. Завдяки цьому українські військові отримали бронежилети, кевларові каски, тепловізори та прилади нічного бачення, інженерне обладнання і багато іншого.

Позитивний сигнал для Києва - візит держсекретаря США Джона Керрі. Будучи у Києва про зброю він, щоправда не обмовився.

Петро Порошенко своєю чергою про постачання озброєння Україні із Заходу говорить майже як про доконаний факт.

У Москві вже глибоко занепокоєні

І хоч нічого Київ ще не отримав — у Москві вже глибоко занепокоєні. Кажуть, не можна передавати Україні жодної зброї. Заява МЗС — у стилі російської пропаганди.

З урахуванням реваншистських планів партії війни в Києві, це не тільки загрожує ескалацією стану не південному сході, а й загрожує безпеці Російської Федерації. Безсумнівно, дане рішення, будь воно реалізоване, може завдати колосальні збитки російсько-американським відносинам,
— сказав речник МЗС РФ Олександр Лукашевич.

Врешті, чи отримає Україна зброю від Сполучених Штатів, яку Київ, подумки вже майже тримає в руках, буде вирішуватись в овальному кабінеті Білого дому.