В Офісі Президента розповіли про візит Володимира Зеленського. За наявною інформацією, лідери обговорять перебіг війни між Україною та Росією й інші теми.

Читайте також Ракетна атака по Одесі під час візиту Зеленського: чи могли росіяни свідомо цілити в кортеж

Зеленський зустрінеться з Ердоганом

У канцелярії зауважили, що Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган під час зустрічі обговорять:

  • перебіг українсько-російської війни;
  • Чорноморську зернову угоду;
  • двосторонні відносини між державами.

У повідомленні зазначають, що у центрі зустрічі президентів буде ситуація між Україною та Росією, останні контакти щодо перезапуску безпечного коридору у Чорному морі.

Натомість в Офісі Президента зазначили, що розмова стосуватиметься Формули миру, організації Саміту миру, безпеки судноплавства в Чорному морі, глобальної продовольчої стабільності, а також звільнення українських полонених і політичних в'язнів, які утримуються російською державою.

Окрему увагу під час візиту приділять спільним проєктам в оборонно-промисловій сфері. Володимир Зеленський відвідає верфі, на яких триває будівництво корветів для ВМС України, зустрінеться із представниками турецьких оборонних компаній.

Звернімо увагу, що передувала зустрічі Зеленського з Ердоганом заява міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана. Він наполягав на тому, що слід якомога швидше провести перемовини про припинення вогню у нашій державі.

Та й сам Реджеп Ердоган раніше заявляв, що Анкара надалі підтримує мирне врегулювання війни, розв'язаної Росією проти України. І що вона готова запропонувати майданчик, де б провели відповідні "перемовини".

Останні новини про переговори між Україною та Росією

  • Як ми зауважили, турецька влада закликала обидві країни до переговорів. У країні заявили, що буцімто вичерпався "ліміт того, що можна назвати війною".
  • У Китаї зголосилися, що хочуть бути посередником у переговорах. Водночас представник Пекіна після візиту до Москви активно повторював наративи Кремля. Мовляв, без урахувань безпекових інтересів Росії переговори неможливі.
  • Цікаво, що у питаннях переговорів Туреччина та Китай вирішили діяти спільно. Їхні представники уже провели спільну зустріч. У Туреччині сподіваються, що переговорний процес розпочнеться найближчим часом. Водночас в Інституті з вивчення війни заявили, що такий перебіг подій Росія використає для своєї інформаційної кампанії.
  • Нагадаймо, що на початку лютого Володимир Зеленський дав інтерв'ю. У ньому він наголосив, що Росія "не хоче миру і не прагне миру". Президент України підкреслив, що для країни-агресорки мир – програш. І тому у ній не готові до жодного миру.