Як заявив український президент під час брифінгу у Трускавці, Україна домагатиметься повернення Саакашвілі, адже він є громадянином нашої країни.

Важливо У Зеленського відреагували на затримання Саакашвілі, у МЗС викликали посла

Президент України зауважив, що опікується поверненням громадян України на батьківщину.

Пан Саакашвілі є громадянином України, тому його це теж стосується. Всі інституції, зокрема МЗС і наші посольства, які працюють в Грузії, і на рівні посла Грузії, який працює в Україні, і на рівні розмов між нашими урядами, на рівні розмов прем'єрів, ми всі будемо цим займатися,
– підкреслив Зеленський.

Раніше подібну думку висловив і очільник українського МЗС Дмитро Кулеба. Він заявив, що наше Міністерство закордонних справ буде підтримувати Саакашвілі, бо він громадянин України. Глава МЗС заявив, що "кожного громадянина України ми захищаємо, коли він потрапляє у біду".

Затримання Саакашвілі у Грузії: головне

  • Міхеіла Саакашвілі затримали у Грузії 1 жовтня 2021 року. Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі пояснив, що на батьківщині політик заочно засуджений у справах про побиття депутата Гелашвілі та вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії".
  • Йому винесли вирок заочно – 6 років ув'язнення. Помилувати його може президентка країни, проте Саломе Зурабішвілі заявила, що це ніколи не відбудеться.
  • 2 жовтня політик написав листа з в'язниці, у якому заявив, що вироки йому ухвалювали на замовлення Путіна. У Офісі Президента затримання політика оцінили як помсту з боку влади Грузії.