Глава держави запевнив, що потужностей з прокачування газу через Україну достатньо не лише, аби внормувати ситуацію. А й забезпечити європейцям захист від тарифного шоку протягом найближчих років.

Читайте також Випробування холодом: чим загрожує Зеленському енергетична криза

Україна пропонує Росії знижку в 50%

Водночас політик звернув увагу на те, що Україна пропонує вигідні умови зберігання газу у своїх підземних сховищах. Ба більше, держава готова надати знижку на транзит.

Що передувало пропозиції Зеленського

  • Європа вже близько місяця перебуває на межі енергетичної кризи, а ціни на газ продовжують бити рекорди. Низці підприємств доводиться тимчасово закривати виробництва через дороге утримання.
  • У Росії стверджують, що готові збільшити поставки блакитного палива до Європи. Втім, аби це сталося, країна-агресорка вимагає надання дозволу для запуску "Північного потоку-2".
  • Згодом Володимир Путін назвав новий "аргумент" проти транзиту газу через Україну. Він вдав, що турбується про європеців й вигадав, що новий російський газопровід нібито є екологічнішим.
  • Президент Зеленський наголосив, що "Північний потік-2" є потужною енергетичною зброєю у руках Росії. При цьому, ніхто не знає, яких наслідків від неї очікувати.
  • Глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко пояснив, що Володимир Путін зменшує обсяги прокачування газу через Україну, щоб шантажувати Європу.
  • Водночас польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький застеріг, що влаштована Росією газова криза в Європі може поглибити бідність. Мовиться й про загрози банкрутства.