Глава держави про це написав о 17:36. Команда від нашої влади діє в Маріуполі спільно з представниками ООН.

Зауважте На "Азовсталі" перебувають 1 500 – 2 000 людей, вони – заручники особисто Путіна, – МВС

Куди везуть евакуйованих

Усіх звільнених з облоги людей везуть до підконтрольного Україні Запоріжжя. Поки працюють також над тим, щоб врятувати решту цивільних з оточеного ворогом підприємства.

Перша група приблизно зі 100 осіб уже прямує на підконтрольну територію. Завтра зустрічатимемо їх у Запоріжжі. Дякую нашій команді,
– написав президент.

Згодом ресурс CNN повідомив, що таке ж підтвердження оприлюднили в Міжнародному комітеті Червоного Хреста. Його представники теж вже перебувають на території окупованого міста.

У Червоному Хресті зазначили, що все погоджено з обома сторонами конфлікту. Колона для евакуації стартувала ще 29 квітня. Вона подолала приблизно 230 кілометрів і зранку 30 квітня вже прибула до заводу в Маріуполі.

Найважча операція від початку війни

Невдовзі евакуацію прокоментували член переговорної делегації від України Давид Арахамія та міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук. Вони підкреслили, що це вкрай радісна новина. Адже над вивезенням людей із "Азовсталі" працювали дуже довго.

Третій день спеціальної операції, яку ми називаємо "Евакуація "Азовсталь". Уперше з початку війни та блокади заводу нам вдалося вивезти понад 100 цивільних. Це маленькі діти, жінки та люди похилого віку,
– розповів Арахамія.

Верещук же перепросила, що влада нічого не говорила про евакуацію кілька днів. Але це було дійсно необхідно, щоб почати безпечну евакуацію. Також вона закликала не вірити жодним повідомленням у ворожих телеграм-каналах. Уже 2 травня українці дізнаються більше про те, як рятували жителів Маріуполя.

Що відбувається на заводі

  • Місто довго було оточене та згодом його частково захопили військові Росії.
  • Тому у сховищах "Азовсталі" понад 50 діб перебували майже 1500 людей. У них не було достатньо їжі, води й ліків.
  • Люди були змушені туди піти, оскільки лише там їх могли захистити бійці полку "Азов" та морські піхотинці. На решті територій міста росіяни взялися до масових вбивств цивільних.
  • Наші воїни вразили своєю мужністю не лише весь світ, а й ворога. Тому Росія почала численні атаки та бомбардування території заводу. При цьому пропагандисти Кремля говорили, що нібито "штурм припинився".
  • За кілька днів до евакуації російські літаки скинули авіабомбу сховище, де перебували поранені. Як наслідок, завалилася частина сховищ, де були цивільні.
  • Азовці почали операцію порятунку та витягували їх з-під завалів. Там були діти, жінки та люди похилого віку.

Напередодні – мер Маріуполя розповів, яка ситуація в місті: дивіться відео