Окрім того, глава держави також оглянув систему Patriot, яку Німеччина після завершення навчання екіпажу передасть Україні.

До теми Зеленський прибув до Німеччини

Зеленський побував на військовій базі в Німеччині

Володимир Зеленський подякував канцлеру Олафу Шольцу, Німеччині та всьому німецькому народові за новий оборонний пакет на загальну суму понад 700 мільйонів євро. Він відзначив і передачу німецькою стороною ще однієї системи Patriot, і додаткових систем IRIS-T.

Дуже важливий аспект, що ви скоротили час щодо виробництва й тренування на цих системах. Бо сьогодні цей час вимірюється життями наших людей. І те, що ви скоротили дні, іноді тижні, ми будемо пам'ятати десятиліттями,
– сказав президент.

Зеленський побував на військовій базі у Німеччині / Фото Офісу Президента

Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив, що до нового пакета увійшли розвідувальні та ударні дрони, стрілецька та снайперська зброя, ручні протитанкові гранатомети, а також 100 додаткових ракет до систем Patriot, які Німеччина передасть разом із Данією, Норвегією та Нідерландами.

Володимир Зеленський також ознайомився з процесом навчання та поспілкувався з українськими захисниками. Президент відзначив їх державними нагородами.

Зеленський оглянув ЗРК Patriot, яку мають передати Україні / Відео з фейсбуку Володимира Зеленського

Глава держави наголосив, що частина з цих воїнів – із тимчасово окупованих територій. І вони дуже мотивовані, бо хочуть якомога швидше повернути свій дім. Окрім того, Зеленський наголосив, що влада докладає максимум зусиль, щоб українське небо було чистим від російських загарбницьких дій.

Україна отримає ще Patriot від Німеччини

  • Володимир Зеленський під час пресконференції з Борисом Пісторіусом заявив, що наша Україна отримає додаткові комплекси Patriot. Зараз українська влада веде перемовини щодо цього із США та європейськими партнерами.
  • Зеленський наголосив, що зараз тривають дискусії щодо отримання 2 або 3 систем протиповітряної оборони. Деталі переговорів з європейськими країнами президент не розголошував, оскільки Україна очікує на підтвердження необхідних рішень.
  • Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна також отримає 100 ракет-перехоплювачів для Patriot. Німецька сторона вже передала 32 перехоплювачі, і ще 68 мають прибути найближчим часом.