Росія повинна відвести війська

Відповідну заяву зробив президент Володимир Зеленський під час Українського сніданку у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє 24 канал.

До теми Подоляк назвав причини, за яких можуть розблокувати переговорний процес із Росією

Глава держави переконаний, що ця стадія війни може перейти у дипломатичний формат за участю президентів України та Росії або третіх сторін. Без потужних партнерів, як заявив президент, з Росією немає про що говорити.

Ця стадія кривавої війни може перейти у формат дипломатичних перемовин у тому чи іншому вигляді за участю президентів Росії та України, або за участю наших стратегічних партнерів,
– сказав Зеленський.

Президент наголосив, що перемовини стануть можливими, коли в Києві зрозуміють, що Росія демонструє бажання перейти з кривавої війни до дипломатії.

За словами Зеленського, це можливо, "якщо Росія продемонструє хоч щось". Як крок, Зеленський назвав відведення російських військ до позицій станом на 24 лютого.

Я вважаю, що це був би правильний крок з боку Росії,
– додав український президент.

Глава держави підтвердив, що Росія не ставиться серйозно до переговорів та не зацікавлена в них. Зеленський сказав, що не бачить предметних речей від Москви.

До речі Зеленський анонсував другу частину взаємин із Росією: вона пройде за столом перемовин

Також він заявив, що спершу було відчуття, що з Росією можна говорити, однак зараз ніяких кроків від Кремля лідер України не бачить. Більше того, на думку Зеленського, Росія займається затягуванням, як це було під час "Мінського процесу".

Президент сказав, що єдиний позитивний момент на цей час – це те, що сторони почали говорити щодо розблокування "Азовсталі", внаслідок чого вдалося вивезти цивільних, а потім і військових.

Що відомо про переговори України та Росії

  • Україна від початку повномасштабного вторгнення Росії намагалася дипломатично зупинити агресію Кремля. Відбувалися перемовини на рівні підгруп, делегацій та навіть глав МЗС.
  • Та наразі мирні переговори між Україною та Росією призупинені. В Офісі Президента заявили, що після зустрічі у Стамбулі ніякого просування у переговорах не відбулося. Також в ОП повідомили, що Москва продовжила вдаватися до шантажу.
  • На хід перемовин вплинули звірства російських військових у Київській області, внаслідок чого загинуло понад 1 200 людей. Зеленський наголошував, що українці більше не хочуть домовлятися з росіянами, а прагнуть їх вбити.

Дізнайтесь більше – Подоляк підтвердив, що переговори з РФ призупинили: дивіться відео